Slike SANDOZ Оперил p (0,25) спреј за нос, раствор
Slike SANDOZ Оперил p (0,25) спреј за нос, раствор

SANDOZ Оперил p (0,25) спреј за нос, раствор

Anni Farm
255ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Оперил 0,25 mg/ml спреј за нос е раствор наменет само за деца од две до седум години.
Оперил содржи оксиметазолин, кој се користи како назален деконгестив. Стеснувајќи ги артериолите, тој ги намалува отокот на носната слузница и секрецијата од носот. На тој начин се олеснува дишењето преку нос, се отвораат назалните и параназалните празнини (синуси) и Евстахиевата тубаи сеублажуваат придружните знаци на настинката. Оперил почнува да дејствувапо неколку минути, а неговото дејство трае до 12 часа.
Оксиметазолин, исто така, има противвоспалително и антиоксидативно дејство.
Оперил има антивирусно дејство врз одредени вируси кои, главно, предизвикуваат респираторни болести.
Оперил се користи за:- акутна кивавица при настинка,- кивавица поради алергии,- риносинузитис,- воспаление на средното уво (otitis media), за подобрување на функцијата на Евстахиевата туба.

Спецификации

Бренд
SANDOZ

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
XQRYZK8BID

EAN /   код

EAN /   код
3837000087826
255ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Оперил 0,25 mg/ml спреј за нос е раствор наменет само за деца од две до седум години.
Оперил содржи оксиметазолин, кој се користи како назален деконгестив. Стеснувајќи ги артериолите, тој ги намалува отокот на носната слузница и секрецијата од носот. На тој начин се олеснува дишењето преку нос, се отвораат назалните и параназалните празнини (синуси) и Евстахиевата тубаи сеублажуваат придружните знаци на настинката. Оперил почнува да дејствувапо неколку минути, а неговото дејство трае до 12 часа.
Оксиметазолин, исто така, има противвоспалително и антиоксидативно дејство.
Оперил има антивирусно дејство врз одредени вируси кои, главно, предизвикуваат респираторни болести.
Оперил се користи за:- акутна кивавица при настинка,- кивавица поради алергии,- риносинузитис,- воспаление на средното уво (otitis media), за подобрување на функцијата на Евстахиевата туба.

Спецификации

Бренд
SANDOZ

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
XQRYZK8BID

EAN /   код

EAN /   код
3837000087826
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.