Selected image for SCITEC NUTRITION Amino Magic 500 gr

SCITEC NUTRITION Amino Magic 500 gr

Hardcore shop
1.390ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

ESSENTIAL BCAA SELECT AMINO ACIDS
L-CARNITINE
BIOPERINE ®
ZERO SUGARS
GREAT INTRA-WORKOUT

Спецификации

Бренд
Scitec Nutrition

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс
Други карактеристики
Јаболко Нутритивни информации Сервирање: 20 g (1 1/3 дозер) Вкупно сервирања во пакувањето: 25 Л-Глутамин 5000 mg Л-валин 750 mg Таурин 2000 mg Л-лизин хидрохлорид 500 mg Л-леуцин 1500 mg Л-орнитин хидрохлорид 500 mg Л-аргинин 1000 mg <td rowspan="3" width="264">Комплекс за поддршка (Bioperine® екстракт од Piper nigrum 95% [9 mg], нарингин 93% екстр. од Citrus paradisi [1 mg]) 10 mg Л-карнитин Л-тартрат 1000 mg Л-изолеуцин 750 mg </tbody> </table> &nbsp; Состав: Л-глутамин, малтодекстрин, регулатор на киселост (лимонска киселина анхидрид), таурин, арома (јаболка), Л-леуцин, Л-аргинин, Л-карнитин Л-тартрат, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-лизин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), бои (амонијак карамел, рибофлавин), BioPerine® (Piper nigrum, плод 50:1 екстракт), нарингин екстрахиран од Citrus paradisi, плод (25:1 екстракт). &nbsp; Употреба: измешајте едно сервирање (20 g) дневно со 500 ml вода и мешајте добро во рок од 30 секунди. Оставањето на пијалакот да седи некое време го зголемува растворањето! Земете 1 порција пред, за време или после тренинг. Портокал <td colspan="4" width="616">Нутритивни информации Сервирање: 20 g (1 1/3 дозер) Вкупно сервирања во пакувањето: 25 Количество во сервирање Л-Глутамин 5000 mg Л-валин 750 mg Таурин 2000 mg Л-лизин хидрохлорид 500 mg Л-леуцин 1500 mg Л-орнитин хидрохлорид 500 mg Л-аргинин 1000 mg <td rowspan="3" width="264">Комплекс за поддршка (Bioperine® екстракт од Piper nigrum 95% [9 mg], нарингин 93% екстр. од Citrus paradisi [1 mg]) <td rowspan="3" width="69">10 mg Л-карнитин Л-тартрат 1000 mg Л-изолеуцин 750 mg </tbody> </table> &nbsp; Состав: Л-глутамин, малтодекстрин, регулатор на киселост (лимонска киселина анхидрид), арома (портокал), таурин, Л-леуцин, Л-аргинин, Л-карнитин Л-тартрат, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-лизин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), бои (екстракт од пиперка, Sunset Yellow FCF*), BioPerine® (Piper nigrum, плод 50:1 екстракт), нарингин екстрахиран од Citrus paradisi, плод (25:1 екстракт). *Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието на децата.

Ананас ID

Шифра на производот
QDO7ILXMDV

EAN /   код

EAN /   код
ANVFA5I1S3
1.390ДЕН

Опис на производот

ESSENTIAL BCAA SELECT AMINO ACIDS
L-CARNITINE
BIOPERINE ®
ZERO SUGARS
GREAT INTRA-WORKOUT

Спецификации

Бренд
Scitec Nutrition

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс
Други карактеристики
Јаболко Нутритивни информации Сервирање: 20 g (1 1/3 дозер) Вкупно сервирања во пакувањето: 25 Л-Глутамин 5000 mg Л-валин 750 mg Таурин 2000 mg Л-лизин хидрохлорид 500 mg Л-леуцин 1500 mg Л-орнитин хидрохлорид 500 mg Л-аргинин 1000 mg <td rowspan="3" width="264">Комплекс за поддршка (Bioperine® екстракт од Piper nigrum 95% [9 mg], нарингин 93% екстр. од Citrus paradisi [1 mg]) 10 mg Л-карнитин Л-тартрат 1000 mg Л-изолеуцин 750 mg </tbody> </table> &nbsp; Состав: Л-глутамин, малтодекстрин, регулатор на киселост (лимонска киселина анхидрид), таурин, арома (јаболка), Л-леуцин, Л-аргинин, Л-карнитин Л-тартрат, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-лизин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), бои (амонијак карамел, рибофлавин), BioPerine® (Piper nigrum, плод 50:1 екстракт), нарингин екстрахиран од Citrus paradisi, плод (25:1 екстракт). &nbsp; Употреба: измешајте едно сервирање (20 g) дневно со 500 ml вода и мешајте добро во рок од 30 секунди. Оставањето на пијалакот да седи некое време го зголемува растворањето! Земете 1 порција пред, за време или после тренинг. Портокал <td colspan="4" width="616">Нутритивни информации Сервирање: 20 g (1 1/3 дозер) Вкупно сервирања во пакувањето: 25 Количество во сервирање Л-Глутамин 5000 mg Л-валин 750 mg Таурин 2000 mg Л-лизин хидрохлорид 500 mg Л-леуцин 1500 mg Л-орнитин хидрохлорид 500 mg Л-аргинин 1000 mg <td rowspan="3" width="264">Комплекс за поддршка (Bioperine® екстракт од Piper nigrum 95% [9 mg], нарингин 93% екстр. од Citrus paradisi [1 mg]) <td rowspan="3" width="69">10 mg Л-карнитин Л-тартрат 1000 mg Л-изолеуцин 750 mg </tbody> </table> &nbsp; Состав: Л-глутамин, малтодекстрин, регулатор на киселост (лимонска киселина анхидрид), арома (портокал), таурин, Л-леуцин, Л-аргинин, Л-карнитин Л-тартрат, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-лизин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), бои (екстракт од пиперка, Sunset Yellow FCF*), BioPerine® (Piper nigrum, плод 50:1 екстракт), нарингин екстрахиран од Citrus paradisi, плод (25:1 екстракт). *Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието на децата.

Ананас ID

Шифра на производот
QDO7ILXMDV

EAN /   код

EAN /   код
ANVFA5I1S3
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.