Slike SEBAMED Шампон против опаѓање на косата 200мл
Slike SEBAMED Шампон против опаѓање на косата 200мл

SEBAMED Шампон против опаѓање на косата 200мл

Anni Farm
582ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Шампон против опаѓање на косата
Го намалува опаѓањето на косата со активирање на функцијата на скалпот.

• Ја промовира и заштитува природната кисела обвивка на кожата и нејзината бариерна функција

Карактеристики на производот:
• Не содржи сапуни и алкали
• Го намалува опаѓањето на косата со подобрување на исхраната на коренот на косата и снабдувањето со кислород
• Комплексот NHE, со хексил естер на ниотинска киселина добиен од супстанцијата витамин Б Ниацин и кофеин, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот.
• Чувството за ревитализација покажува дека се случило посакуваното подобрување на циркулацијата, што ќе го зајакне и коренот на косата
• Гинко билоба, природен екстракт од азиското растение гинко, придонесува за позитивните ефекти на комплексот NHE врз исхраната на коренот на косата.

Спецификации

Бренд
SEBAMED

Карактеристики

Пол
Женски
Волумен
200 ml
Не содржи
Сапуни и алкалии
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
JESYZND9AR

EAN /   код

EAN /   код
4103040900951
582ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Шампон против опаѓање на косата
Го намалува опаѓањето на косата со активирање на функцијата на скалпот.

• Ја промовира и заштитува природната кисела обвивка на кожата и нејзината бариерна функција

Карактеристики на производот:
• Не содржи сапуни и алкали
• Го намалува опаѓањето на косата со подобрување на исхраната на коренот на косата и снабдувањето со кислород
• Комплексот NHE, со хексил естер на ниотинска киселина добиен од супстанцијата витамин Б Ниацин и кофеин, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот.
• Чувството за ревитализација покажува дека се случило посакуваното подобрување на циркулацијата, што ќе го зајакне и коренот на косата
• Гинко билоба, природен екстракт од азиското растение гинко, придонесува за позитивните ефекти на комплексот NHE врз исхраната на коренот на косата.

Спецификации

Бренд
SEBAMED

Карактеристики

Пол
Женски
Волумен
200 ml
Не содржи
Сапуни и алкалии
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
JESYZND9AR

EAN /   код

EAN /   код
4103040900951

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.