Selected image for ULEFONE Мобилен телефон ARMOR X9 PRO

ULEFONE Мобилен телефон ARMOR X9 PRO

Clevershop
Ananas direct badge iconбрзо
9.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Издржлив
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 5,5"
• Резолуција: 720 x 1440
• Верзија на оперативен систем: Android 11
• RAM меморија: 4 GB
• Опис на процесорот: Осум-јадрен (4x1.8 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53)
• Чипсет: Mediatek MT6762D Helio A25 (12 nm)
• Графика: PPowerVR GE8320
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB
• IP68/IP69K dust/water resistant (up to 1.5m for 30 min)
• Drop-to-concrete resistance from up to 1.2m
• MIL-STD-810G compliant

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~93 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 440 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 2.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• 2.0MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1080p30fps
• Предна камера 5.0 MP
Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5000 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии:158 x 77.5 x 13.9 mm
• Тежина: 235 g

Спецификации

Бренд
ULEFONE

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Дијагонала на екранот
5,5"
Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
B8DPX27YYG

EAN /   код

EAN /   код
AN3NT2YQ2M
9.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Издржлив
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 5,5"
• Резолуција: 720 x 1440
• Верзија на оперативен систем: Android 11
• RAM меморија: 4 GB
• Опис на процесорот: Осум-јадрен (4x1.8 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53)
• Чипсет: Mediatek MT6762D Helio A25 (12 nm)
• Графика: PPowerVR GE8320
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB
• IP68/IP69K dust/water resistant (up to 1.5m for 30 min)
• Drop-to-concrete resistance from up to 1.2m
• MIL-STD-810G compliant

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~93 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 440 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 2.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• 2.0MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1080p30fps
• Предна камера 5.0 MP
Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5000 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии:158 x 77.5 x 13.9 mm
• Тежина: 235 g

Спецификации

Бренд
ULEFONE

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Дијагонала на екранот
5,5"
Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
B8DPX27YYG

EAN /   код

EAN /   код
AN3NT2YQ2M
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.