Selected image for ULEFONE Мобилен телефон NOTE 14

ULEFONE Мобилен телефон NOTE 14

Clevershop
Ananas direct badge iconбрзо
6.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS LCD
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 4GB
• Опис на процесорот: Четири-јадрен : (Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53)
• Чипсет: : Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm)
• Графика:: PowerVR GE8300
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: card slot


Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~293 ppi
• Осветленост на екранот:
• Резолуција: 720 x 1440
• Сооднос: 18:9
• IPS LCD FHD+
• Corning Gorilla Glass 5

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 8.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1440p@30fps, 1080p@30fps
Предна камера:
• 5.0 MP

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода: IP68/IP69K
• Капацитет на батеријата: 4500 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа:

• Димензии: 164.8 x 76 x 9 mm
• Тежина: 189 g

Спецификации

Бренд
ULEFONE

Тежина и димензии

Тежина
0.55 kg

Карактеристики

Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Капацитет на RAM меморија
4 GB
Внатрешна меморија
64 GB

Мрежа

Можности за SIM картичка
двојна SIM

Батерии

Траење на батеријата
4500 mAh

Ананас ID

Шифра на производот
QJPY92MBZG

EAN /   код

EAN /   код
ANII51YJV8
6.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS LCD
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 4GB
• Опис на процесорот: Четири-јадрен : (Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53)
• Чипсет: : Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm)
• Графика:: PowerVR GE8300
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: card slot


Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~293 ppi
• Осветленост на екранот:
• Резолуција: 720 x 1440
• Сооднос: 18:9
• IPS LCD FHD+
• Corning Gorilla Glass 5

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 8.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1440p@30fps, 1080p@30fps
Предна камера:
• 5.0 MP

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода: IP68/IP69K
• Капацитет на батеријата: 4500 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа:

• Димензии: 164.8 x 76 x 9 mm
• Тежина: 189 g

Спецификации

Бренд
ULEFONE

Тежина и димензии

Тежина
0.55 kg

Карактеристики

Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Капацитет на RAM меморија
4 GB
Внатрешна меморија
64 GB

Мрежа

Можности за SIM картичка
двојна SIM

Батерии

Траење на батеријата
4500 mAh

Ананас ID

Шифра на производот
QJPY92MBZG

EAN /   код

EAN /   код
ANII51YJV8
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.