0 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
1 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
2 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
3 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
4 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
5 thumbnail image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml
Selected image for VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml

VICHY Серум за лице против темни дамки Liftactiv Specialist B3 30 ml

2.865 ДЕНЗаштеда 573 ДЕН
2.292ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 30/06/2024

Опис на производот

Хиперпигментациските дамки се предизвикани од секојдневното дејство на различни фактори. Серумот за темни дамки делува против формирањето на хиперпигментациските дамки во базалниот слој на епидермисот, додека ги отстранува постоечките од површината на кожата. Серумот Б3, исто така, ги намалува брчките, го изедначува тенот и го прави блескав Серумот содржи моќна мешавина на дермокозметички активни супстанции: ниацинамид (Б3) за видливо намалување на хиперпигментациските дамки, гликолна киселина и активни состојки за пилинг. Беа направени тестови под надзор на дерматолози за да се потврди соодветноста за сите типови кожа.

Спецификации

Бренд
Vichy

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg
Волумен
30 ml

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Транспарентна
Како да се користи
Притиснете го центарот на апликаторот и нанесете неколку капки на кожата. Благодарение на многу прецизната капалка, може да се нанесува насочено, на дамки кои треба да се намалат или да се нанесат на целото лице, за да се врати сјајот и униформноста на кожата.
Состојки
aqua /water / eau - butylene glycol - niacinamide - hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid - glycerin - hydroxyethyl urea - propylene glycol - glycolic acid - tranexamic acid - allantoin - sodium - ohydroxide - phenoxyethanol - chlorphenesin - ascorbyl glucoside - caprylyl glycol - hydrolyzed rice protein - vitreoscilla ferment - trisodium ethylenediamine disuccinate - xanthan gum - pentylene glycol

Ананас ID

Шифра на производот
J3JEF270X3

EAN /   код

EAN /   код
3337875734905
2.865 ДЕНЗаштеда 573 ДЕН
2.292ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 30/06/2024

Опис на производот

Хиперпигментациските дамки се предизвикани од секојдневното дејство на различни фактори. Серумот за темни дамки делува против формирањето на хиперпигментациските дамки во базалниот слој на епидермисот, додека ги отстранува постоечките од површината на кожата. Серумот Б3, исто така, ги намалува брчките, го изедначува тенот и го прави блескав Серумот содржи моќна мешавина на дермокозметички активни супстанции: ниацинамид (Б3) за видливо намалување на хиперпигментациските дамки, гликолна киселина и активни состојки за пилинг. Беа направени тестови под надзор на дерматолози за да се потврди соодветноста за сите типови кожа.

Спецификации

Бренд
Vichy

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg
Волумен
30 ml

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Транспарентна
Како да се користи
Притиснете го центарот на апликаторот и нанесете неколку капки на кожата. Благодарение на многу прецизната капалка, може да се нанесува насочено, на дамки кои треба да се намалат или да се нанесат на целото лице, за да се врати сјајот и униформноста на кожата.
Состојки
aqua /water / eau - butylene glycol - niacinamide - hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid - glycerin - hydroxyethyl urea - propylene glycol - glycolic acid - tranexamic acid - allantoin - sodium - ohydroxide - phenoxyethanol - chlorphenesin - ascorbyl glucoside - caprylyl glycol - hydrolyzed rice protein - vitreoscilla ferment - trisodium ethylenediamine disuccinate - xanthan gum - pentylene glycol

Ананас ID

Шифра на производот
J3JEF270X3

EAN /   код

EAN /   код
3337875734905
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.