Selected image for VITABIOTICS Неурозан 30 таблети

VITABIOTICS Неурозан 30 таблети

1.230ДЕН

Опис на производот

Мозокот е најсложената машина во универзумот и најголемиот и најважниот дел од вашиот нервен систем. Тој содржи повеќе од 80 милијарди неврони со сложени патишта кои ги поврзува нашите сетила, нашите движења и нашата меморија. Мозокот зависи од широко снабдувањето со различни микронутриенти кои работат заедно за да обезбедат оптимално здравје и перформанси, а тоа троши огромни 30% од енергијата што се произведува од нашата храна. Како и сите „машини„ , значи дека тоа што го внесуваш го дава исходот!
Специфичните „мозочни„ хранливи материи како што се цинкот, јодот, витамините Б12, Б6 и фолната киселина даваат особена поддршка за функциите. Мозочните клетки не може да се заменат и имаат највисок приоритет во телото за одредени микронутриенти.
Neurozan обезбедува сеопфатна формула за заштита на вашиот внес на важни хранливи состојки за здравјето, виталност и важни хранливи состојки со цел да помогнат во нормалните когнитивни функции.
Ментални перформанси:
Железото, цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција плус пантотенската киселина, што придонесува за нормални ментални перформанси.
Нервен систем:
Витаминот Б6, ниацинот (вит. Б3) и витаминот Ц придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем.
Психолошки функции:
Витамините Б12, Б6, тиаминот (вит. Б1), фолната киселина, витаминот Ц и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.
Дополнителни хранливи материи: - L-Aргинин
- Фосфатидилсерин
- 5- хидрокситриптифан
- Гинко Билбоа
- Коензим Q10
Оптимални нивоа на витамин Д3:
Neurozan обезбедува оптимални 25mcg (1000IU) на витамин Д, кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Витаминот Д е присутен во форма на Д3 (холекалциферол), која е препорачана форма произведена природно од страна на кожата по изложување на сонце.
Општо здравје и виталност:
Оваа формула содржи хранливи состојки за целиот круг на здравје и виталност, вклучувајќи:
- Витамин Ц, железо и бакар кои придонесуваат за нормално ослободување на енергија
- Селен и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
- Витамин Б6 и Б12 кои придонесуваат за нормално формирање на црвените крвни клетки.
Секоја таблета Neurozan е комбинирана од целиот круг на нутритивна поддршка со внимателен баланс на витамини и минерали врз основа на богатството на објавени истражувања. Neurozan обезбедува комплетен спектар на витамини, минерали и каротеноиди, па за дополнителни општи мултивитамини нема потреба.

Спецификации

Бренд
VITABIOTICS

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Ананас ID

Шифра на производот
APZ3KQXZT7

EAN /   код

EAN /   код
5021265243822
1.230ДЕН

Опис на производот

Мозокот е најсложената машина во универзумот и најголемиот и најважниот дел од вашиот нервен систем. Тој содржи повеќе од 80 милијарди неврони со сложени патишта кои ги поврзува нашите сетила, нашите движења и нашата меморија. Мозокот зависи од широко снабдувањето со различни микронутриенти кои работат заедно за да обезбедат оптимално здравје и перформанси, а тоа троши огромни 30% од енергијата што се произведува од нашата храна. Како и сите „машини„ , значи дека тоа што го внесуваш го дава исходот!
Специфичните „мозочни„ хранливи материи како што се цинкот, јодот, витамините Б12, Б6 и фолната киселина даваат особена поддршка за функциите. Мозочните клетки не може да се заменат и имаат највисок приоритет во телото за одредени микронутриенти.
Neurozan обезбедува сеопфатна формула за заштита на вашиот внес на важни хранливи состојки за здравјето, виталност и важни хранливи состојки со цел да помогнат во нормалните когнитивни функции.
Ментални перформанси:
Железото, цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција плус пантотенската киселина, што придонесува за нормални ментални перформанси.
Нервен систем:
Витаминот Б6, ниацинот (вит. Б3) и витаминот Ц придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем.
Психолошки функции:
Витамините Б12, Б6, тиаминот (вит. Б1), фолната киселина, витаминот Ц и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.
Дополнителни хранливи материи: - L-Aргинин
- Фосфатидилсерин
- 5- хидрокситриптифан
- Гинко Билбоа
- Коензим Q10
Оптимални нивоа на витамин Д3:
Neurozan обезбедува оптимални 25mcg (1000IU) на витамин Д, кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Витаминот Д е присутен во форма на Д3 (холекалциферол), која е препорачана форма произведена природно од страна на кожата по изложување на сонце.
Општо здравје и виталност:
Оваа формула содржи хранливи состојки за целиот круг на здравје и виталност, вклучувајќи:
- Витамин Ц, железо и бакар кои придонесуваат за нормално ослободување на енергија
- Селен и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
- Витамин Б6 и Б12 кои придонесуваат за нормално формирање на црвените крвни клетки.
Секоја таблета Neurozan е комбинирана од целиот круг на нутритивна поддршка со внимателен баланс на витамини и минерали врз основа на богатството на објавени истражувања. Neurozan обезбедува комплетен спектар на витамини, минерали и каротеноиди, па за дополнителни општи мултивитамини нема потреба.

Спецификации

Бренд
VITABIOTICS

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Ананас ID

Шифра на производот
APZ3KQXZT7

EAN /   код

EAN /   код
5021265243822
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.