Selected image for ZDRAVE Шампон актив против првут со пантенол и кинин 390 мл

ZDRAVE Шампон актив против првут со пантенол и кинин 390 мл

1.062ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Иновативниот триактивен комплекс содржи меѓусебно комплементарни состојки кои обезбедуваат антифунгално дејство со широк спектар во борбата против првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го потиснува растот на габата што го предизвикува, го чисти и освежува скалпот. Како резултат на тоа, го смирува и навлажнува скалпот, намалувајќи ја иритацијата и непријатноста.
Дерматолошки и кориснички тестови спроведени на мажи и жени кои страдаат од првут и непријатност во скалпот.
Докажана исклучителна ефикасност на шампонот во борбата против тврдоглавиот првут со редовна употреба:
- Го намалува првутот до 100%
- До 100% го чисти скалпот и косата
- Ја намалува непријатноста до 100%
- До 100% го хидрира скалпот
*спроведено кај мажи и жени кои страдаат од првут и непријатност во скалпот
Кората на дрвото кинин е ефикасна против опаѓање на косата со подобрување на микроциркулацијата и стимулирање на метаболизмот на клетките на скалпот и сијалицата на косата. Пантенолот ја стимулира регенерацијата на клетките, ја зголемува силата на колагенските влакна и дава здрав и свеж изглед на косата и кожата на скалпот. Комбинираниот ефект на кинин и пантенол придонесува за:
Борбата против опаѓање на косата.
Зајакнување и раст на нова коса.
Враќање на силата на исцрпената коса.

Спецификации

Бренд
ZDRAVE

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
OVPRP3548E

EAN /   код

EAN /   код
3800013522455
1.062ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Иновативниот триактивен комплекс содржи меѓусебно комплементарни состојки кои обезбедуваат антифунгално дејство со широк спектар во борбата против првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го потиснува растот на габата што го предизвикува, го чисти и освежува скалпот. Како резултат на тоа, го смирува и навлажнува скалпот, намалувајќи ја иритацијата и непријатноста.
Дерматолошки и кориснички тестови спроведени на мажи и жени кои страдаат од првут и непријатност во скалпот.
Докажана исклучителна ефикасност на шампонот во борбата против тврдоглавиот првут со редовна употреба:
- Го намалува првутот до 100%
- До 100% го чисти скалпот и косата
- Ја намалува непријатноста до 100%
- До 100% го хидрира скалпот
*спроведено кај мажи и жени кои страдаат од првут и непријатност во скалпот
Кората на дрвото кинин е ефикасна против опаѓање на косата со подобрување на микроциркулацијата и стимулирање на метаболизмот на клетките на скалпот и сијалицата на косата. Пантенолот ја стимулира регенерацијата на клетките, ја зголемува силата на колагенските влакна и дава здрав и свеж изглед на косата и кожата на скалпот. Комбинираниот ефект на кинин и пантенол придонесува за:
Борбата против опаѓање на косата.
Зајакнување и раст на нова коса.
Враќање на силата на исцрпената коса.

Спецификации

Бренд
ZDRAVE

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
OVPRP3548E

EAN /   код

EAN /   код
3800013522455
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.