Selected image for ZENTIVA Алвоген ors12 шумливи таблети-лимон

ZENTIVA Алвоген ors12 шумливи таблети-лимон

360ДЕН

Опис на производот

Алвоген О.Р.С. ( орален рехидратационен раствор) се користи за едноставно и ефикасно надоместување на течности и електролити, како и спречување на дехидратација при состојби предизвикани од прекумерен губиток на соли и вода од телото. Алвоген О.Р.С. се препорачува за употреба кај доенчиња, деца и возрасни. Растворот лесно се подготвува (со едноставно растварање на таблетата) и се применува подеднакво ефикасно и кај деца и кај возрасни.
Алвоген О.Р.С. шумливите таблети имаат благ и пријатен вкус на лимон и се во практично пакување.

Спецификации

Бренд
ZENTIVA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
USA4K1FXKP

EAN /   код

EAN /   код
5450557002708
360ДЕН

Опис на производот

Алвоген О.Р.С. ( орален рехидратационен раствор) се користи за едноставно и ефикасно надоместување на течности и електролити, како и спречување на дехидратација при состојби предизвикани од прекумерен губиток на соли и вода од телото. Алвоген О.Р.С. се препорачува за употреба кај доенчиња, деца и возрасни. Растворот лесно се подготвува (со едноставно растварање на таблетата) и се применува подеднакво ефикасно и кај деца и кај возрасни.
Алвоген О.Р.С. шумливите таблети имаат благ и пријатен вкус на лимон и се во практично пакување.

Спецификации

Бренд
ZENTIVA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
USA4K1FXKP

EAN /   код

EAN /   код
5450557002708
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.