Летни гуми

0 производи

Најквалитетните летни гуми ќе ги најдете во понудата на Ананас за значително пониски цени од другите продажни места. Пронајдете ја шарата и димензиите кои одговараат на вашите потреби и уживајте во долгите патувања и сите летни авантури со семејството. Имаме голем избор на модели и сите се достапни за онлајн нарачка.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge iconбрзо
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Најквалитетните летни гуми ќе ги најдете во понудата на Ананас за значително пониски цени од другите продажни места. Пронајдете ја шарата и димензиите кои одговараат на вашите потреби и уживајте во долгите патувања и сите летни авантури со семејството. Имаме голем избор на модели и сите се достапни за онлајн нарачка.

Прикажи повеќе

Летни гуми за удобно возење и на жежок асфалт

Загриженоста за безбедноста при возењето е поголема во зима бидејќи во тој период мразот и снегот на патот се нормална појава. Сепак, летните температури може исто така да бидат ризични ако немате соодветни гуми на автомобилот.

Изборот на квалитетни летни гуми е важен затоа што во месеците кога настапуваат високите температури се загрева и асфалтот. Соодветните модели се неопходни за да немате проблеми при возење и да не дојде до позначајни оштетувања на гумите додека возите, а со тоа да ја загрозите својата безбедност.

Секако, во пролет, лето и есен, дождови има често, па моделите од нашата понуда се добар избор и ако возите на патишта каде може да има поголема количина вода на коловозот.

Карактеристики на моделите погодни за во лето

Летните и зимските гуми се разликуваат по самата структура на материјалот од кој се направени. Летните се помеки од зимските, а зимските имаат поголема еластичност. Исто така, првите пружаат поудобно возење затоа што отпорот на триење и нивото на абење е пониско.

Овие модели овозможуваат поголема стабилност и помала потрошувачка, при што управувањето со автомобилот е полесно.

Гумите кои се погодни за возење на високи температури се специјално изработени да не се оштетуваат од топлината на асфалтот. Направени се од елементи кои го олеснуваат функционирањето и го прават возењето безбедно.

Модели со различни димензии погодни за различни автомобили

При избор на гуми за автомобил една од најважните работи е одбирањето на димензијата, која мора да одговара на вашето возило. Ова значи дека треба да изберете модел со дијаметар, висина и ширина која е соодветна, а на Ананас платформата можете да најдете слични модели од различни брендови.

Изберете квалитетни производи кои ќе можете подолго да ги користите. Иако за гумите е препорачливо да се менуваат често, особено ако многу возите, моделите од нашата понуда ќе траат повеќе сезони.

Направете онлајн нарачка брзо и лесно, а ние ќе ви доставиме до дома.

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.