Робот правосмукалки

18 производи

Одржувањето на домот е лесна обврска ако поседувате некоја од моќните робот правосмукалки. Овие автономни уреди кои сами го чистат подот се создадени со последниот крик на технологијата. Користат смарт технологија која им помага точно да знаат каде е валкано и каде треба да исчистат.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge icondirekt
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Боја

Одржувањето на домот е лесна обврска ако поседувате некоја од моќните робот правосмукалки. Овие автономни уреди кои сами го чистат подот се создадени со последниот крик на технологијата. Користат смарт технологија која им помага точно да знаат каде е валкано и каде треба да исчистат.

Прикажи повеќе

Како работат робот правосмукалките?

Робот правосмукалките се создадени да ја соберат прашината и нечистотиите од подот со помош на стандардната технологија за вшмукување која ја користат сите останати традиционални правосмукалки, но разликата е во тоа што овие уреди работат комплетно самостојно.

Ваша работа е единствено да ги вклучите во струја и повремено да ги исчистите. Во зависност од капацитетот на садот за прашина и површината на просторијата, тоа може да го сторите по неколку усисувања или еднаш на неколку недели.

Ако ги програмирате да работат комплетно сами, тие ќе се вклучуваат во одреден дел од денот, ќе го поминат домот и ќе се вратат на базата каде батеријата повторно ќе се полни до следната обиколка.

Вештачката интелигенција е дел од многу робот правосмукалки

Сигурно многупати имате прочитано за модерната технологија и вештачката интелигенција која наголемо станува дел од нашето секојдневие. Речиси сите апарати за домаќинство стануваат дел од смарт концептот на живеење, а во целиот тој ланец на производи се и робот правосмукалките.

Некои од овие апарати користат вештачка интелигенција за да можат да ги избегнат препреките и да научат како полесно да се справат со истите следниот пат кога ќе чистат. Други се поедноставни и, иако нема да се сеќаваат на она што поминало, со помош на вградените сензори ќе ги избегнуваат пречките и ќе чистат онаму каде можат да поминат.

Голем избор на модели на паметни правосмукалки

Во понудата на Ананас имаме различни модели од повеќе брендови. Може да одберете во однос на моќта на усисување, времтраењето на батеријата, можноста за прекачување преку препреки, бројот на дополнителни елементи и други карактеристики кои може да бидат важни при изборот на правосмукалка.

Доколку сепак сметате дека ваквиот тип на апарати не е идеален за вас, секогаш може да одберете некој од традиционалните модели во нашиот оддел со правосмукалки. Погледнете ја нашата понуда, нарачајте онлајн, а ние ќе го доставиме производот на адресата која ќе ја наведете.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.