Направете сами

Многу луѓе уживаат во „направете сами“ проекти кои создаваат огромно задоволство откако работите ќе бидат завршени. Дополнително, кога работите сами, сметката на крајот излегува далеку поевтина отколку ако изнајмите друг да го стори истото за вас. Доколку уживате во поправки, грижа за работите во домот и слично, погледнете ги нашите алати, нарачајте и лесно завршете ги обврските.

Прикажи повеќе

Направете сами сè што ви е потребно за дома

Многу елементи во домот мора да се одржуваат со текот на времето доколку сакате да ја задржат својата функционалност и да бидат корисни за нас. Без разлика дали зборуваме за некои апарати во домот, свежината на бојата на фасадата или нешто сосема трето, редовното одржување е задолжително.

Место да плаќате експерти за секоја ситница, најдобро е работите да ги завршите сами. За да го сторите тоа, мора да имате соодветен алат, што значи дека треба да ја погледнете нашата понуда и да го обезбедите она кое ви недостига во домашната колекција.

Сите ние имаме некакви алати дома, но многумина немаат токму она кое е потребно за најновиот „направете сами“ проект. Кога имате потреба од нови алати, Ананас е местото каде ќе го најдете она што го барате.

Какви алати може да најдете во категоријата направи сам?

Во направете сами категоријата имаме разновиден алат кој ќе биде одличен за сите ваши проекти во домот, на работа или во викендичката. Без разлика дали барате алат со кој ќе се грижите за дворот и градината, сакате да реновирате или сами сте посветени на креирање нови клуб масички за дневната соба, кај нас ќе најдете алат за сите овие проекти.

За сите ваши потреби имаме разни алати. Имаме градинарски алати, како косилки или тримери, но и акумулаторски алати, рачни алати, молерски работи, градежни материјали, метална галантерија, бои и лакови, електроматеријали, земјоделски машини и друго.

Без мана создадете совршен дом со нашите производи

На Ананас имаме изобилство на различни производи за секакви намени. Дури и да не сте професионалец во областа во која сакате да работите, кај нас ќе најдете прецизни спецификации и карактеристики за алатите и машините кои можеби ви се потребни.

Тоа е предноста во купувањето онлајн - нема потреба да ги прашувате продавачите и да чекате да ви објаснат како работите функционираат или да се прашувате дали сакаат да заработат на вашето незнаење. На нашата страница детално е опишан производот и точно знаете што нарачувате.

Исто така, не мора да одите и да се мачите кога треба да купите тешки машини или повеќе производи одеднаш. Доставата ја вршиме ние, па само треба да направите нарачка и да бидете на адресата која сте ја навеле. Купувањето на нашата платформа е лесно и претставува вистинско уживање.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.