Pet shop

Миленичето не е обично животно, тоа е дел од семејството и токму затоа ги заслужува сите производи од нашиот pet shop. Играчки за мачки, облека за кучиња, храна за риби и папагали и многу повеќе ќе најдете во асортиманот на Ананас. Погледнете, нарачајте и очекувајте брза достава.

Прикажи повеќе

Сè за кучиња и мачиња во нашиот pet shop

Во светот живеат околу 900 милиони кучиња и околу 600 милиони мачки. Нивните сопственици во огромна мера ги сметаат за дел од семејството и токму затоа, индустријата за домашни миленичиња активно работи на обезбедување реквизити и препарати кои ќе им го олеснат животот на сопствениците и подобрат оној на миленичињата.

Ако имате куче или маче, на нашата платформа ќе најдете сè што ви е потребно за нив. Од облека до храна и препарати за одржување - имаме разновидна понуда на производи поврзани со чувањето домашни миленичиња.

Сите типови на миленичиња се дел од нашата понуда

Иако најголем дел од луѓето чуваат мачки и кучиња, некои сепак преферираат птици, риби или егзотични животни. Папаглите се прекрасни пријатели на домот и со нив никогаш не сте осамени. За нив имаме специјална храна, кафези и други реквизити.

Во последно време, исклучително популарни се глодарите, како слатките мали хрчаци. Тие изгледаат неодоливо, но бараат грижа и посветување внимание доколку сакате да продолжат да изгледаат прекрасно.

Онлајн порачки и достава до домашна адреса на производи за миленици

Не секогаш имаме време да одиме во продавница за миленичиња и да го земеме она кое ни е неопходно. Од друга страна, животните постојано имаат потреба од храна, специјални продукти, песок за мачки и слично. Не може да го одложите моментот на купување.

Токму затоа најдобро е да ги нарачате производите од нашиот pet shop и да ја очекувате доставата на адресата која ќе ја побарате. Ананас ќе ги достави сите производи во рок од само неколку денови.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.