Велосипеди и тротинети

Опремете се со најквалитетни велосипеди и тротинети и одвојте време во релаксација на отворено. Кај нас ќе најдете различни типови и модели соодветни на вашите потреби и желби. Истражете го асортиманот и одберете велосипед за низ град, за понапорни терени за спортување и уште многу други.

Прикажи повеќе

Велосипеди и тротинети за сите возрасти и намени

Сите велосипеди и тротинети од нашиот асортиман се направени од познати производители и се со одличен квалитет. Во нашата понуда ќе најдете производи кои одговараат за вас или за најблиските, зависно од возраста, полот и потребата.

Бидете во тренд и победете ги сообраќајните гужви со некој од нашите тротинети за возрасни. Возењето до работа може да биде и забавно без разлика на вашите години.

Кај нас ќе најдете и машки и женски велосипеди, дополнителна и резервна опрема и за тротинети и за велосипеди, но и модели на велосипеди за најмладите. Резервирајте ги викендите за семејни велосипедски тури до омилените дестинации, уживајте и спортувајте сите заедно.

Модели за сите спортисти и за секакви терени

Ако велосипедизмот е вашиот омилен спорт и кога се нерамни терени во прашање, имаме одлични велосипеди за планински предели. Возете безбедно со квалитетни гуми и одлична амортизација погодна за високите места кои се ваша следна авантура.

Најдобрите велосипеди за спринт возење со кои ќе ги освојувате трките во кои сакате да учествувате, може да ги најдете на Ананас. Почувствувајте го адреналинот со модел по ваш избор и бидете ненадминливи.

Секако, градските возења во топлите денови, па и во зима се одличен начин да останете во форма. Одберете го велосипедот кој ви се допаѓа и уживајте секој ден.

Најдобар начин да се покаже грижа за околината

Ние покажуваме грижа или негрижа за околината со нашите секојдневни избори. Возењето велосипед до работа или низ град е одличен начин да се чува околината. Освен што самата активност годи на целокупното здравје, покажуваме и грижа за загадувањето на воздухот.

Дополнителен бенефит е можноста да се заобиколи градскиот метеж и често и да се добие во време поради големата флексибилност во возењето. За оние кои го сакаат ова, но нерадо би вртеле на велосипед до работа, на Ананас имаме одлични електрични тротинети. Погледнете ја понудата и нарачајте сè што ви треба!

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.