0 thumbnail image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
1 thumbnail image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
2 thumbnail image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
3 thumbnail image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
Selected image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
Selected image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
Selected image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн
Selected image for CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн

CANON Дигитален фотоапарат EOS4000D i objektiv 18-55 DC III црн

28.000 ДЕНЗаштеда 7.010 ДЕН
20.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 3500 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Црна

Опис на производот

• DSLR ТЕХНОЛОГИЈА: Откријте ја моќта на DSLR фотографијата со фотоапаратот EOS4000D од Canon. Уживајте во висококвалитетни слики благодарение на CMOS сензорот од 18,0 мегапиксели и процесорот за слика DIGIC 4+.

• ОБЈЕК И ФОКУСИРАЊЕ: искористете ги можностите што ги нуди објективот EF-S18-55mm 3,5-5,6 DC III. Со 9 AF точки и различни режими на фокусирање, секогаш ќе имате кристално јасни снимки.

• СТАБИЛИЗАЦИЈА НА СЛИКАТА: уживајте во стабилни и остри фотографии благодарение на оптичкиот стабилизатор на сликата. Без оглед на условите за фотографирање, вашите слики ќе бидат без заматување.

• ИНТУИТИВНА УПОТРЕБА: Лесно навигирајте низ функциите на фотоапаратот користејќи го чистиот LCD екран. Без разлика дали сте почетник или искусен фотограф, Canon EOS4000D е дизајниран да го олесни вашето фотографско искуство.

• КРЕАТИВНИ МОЖНОСТИ: Отклучете го вашиот креативен потенцијал со напредни функции како рачно чистење на сензорот и предвидливо AF. Создавајте уметнички дела со оваа сестрана камера.

Дигиталниот фотоапарат EOS4000D од Canon со објектив 18-55 DC III е совршен избор за оние кои сакаат да ги подобрат своите фотографски вештини. Со 18 мегапиксели и напреден CMOS сензор, секоја ваша фотографија ќе биде полна со детали и живописни бои. Благодарение на процесорот DIGIC 4+, брзината и ефикасноста на обработката на сликите се на високо ниво, што ви овозможува да го снимите секој момент без одлагање.

Објективот што доаѓа со камерата ви дава флексибилност да експериментирате со различни фокусни должини, додека системот за фокусирање со 9 AF точки гарантира дека вашиот предмет е секогаш во фокус. Без разлика дали снимате портрети, пејзажи или брза акција, Canon EOS4000D ќе биде ваш сигурен партнер.

Стабилизацијата на сликата е клучна за остри фотографии, а овој модел ви овозможува да го правите тоа дури и при услови на слаба осветленост или кога користите долги фокусни должини. Интуитивниот интерфејс и LCD екранот го олеснуваат користењето и прилагодувањето на поставките, правејќи го фотографирањето едноставно и пријатно искуство.

Не пропуштајте ја можноста да го истражувате светот околу вас преку објективот EOS4000D од Canon. Бидете креативни, експериментирајте со различни техники и креирајте фотографии кои со гордост ќе ги споделите со светот. Ако сте подготвени да ги подигнете вашите фотографски вештини на следното ниво, нарачајте го вашиот Canon EOS4000D денес и започнете ја вашата авантура!

Спецификации

Бренд
Canon

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg
Ширина
129 mm
Висина
101.6 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Вкупно мегапиксели
18.7 MP
Максимална резолуција на сликата
5184x3456
Максимална резолуција на видеото
1920x1080
Wi-Fi
Да
Дијагонала на екранот
6.8 cm

Ананас ID

Шифра на производот
UNSJOOTZDF

EAN /   код

EAN /   код
8714574657974
28.000 ДЕНЗаштеда 7.010 ДЕН
20.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 3500 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

• DSLR ТЕХНОЛОГИЈА: Откријте ја моќта на DSLR фотографијата со фотоапаратот EOS4000D од Canon. Уживајте во висококвалитетни слики благодарение на CMOS сензорот од 18,0 мегапиксели и процесорот за слика DIGIC 4+.

• ОБЈЕК И ФОКУСИРАЊЕ: искористете ги можностите што ги нуди објективот EF-S18-55mm 3,5-5,6 DC III. Со 9 AF точки и различни режими на фокусирање, секогаш ќе имате кристално јасни снимки.

• СТАБИЛИЗАЦИЈА НА СЛИКАТА: уживајте во стабилни и остри фотографии благодарение на оптичкиот стабилизатор на сликата. Без оглед на условите за фотографирање, вашите слики ќе бидат без заматување.

• ИНТУИТИВНА УПОТРЕБА: Лесно навигирајте низ функциите на фотоапаратот користејќи го чистиот LCD екран. Без разлика дали сте почетник или искусен фотограф, Canon EOS4000D е дизајниран да го олесни вашето фотографско искуство.

• КРЕАТИВНИ МОЖНОСТИ: Отклучете го вашиот креативен потенцијал со напредни функции како рачно чистење на сензорот и предвидливо AF. Создавајте уметнички дела со оваа сестрана камера.

Дигиталниот фотоапарат EOS4000D од Canon со објектив 18-55 DC III е совршен избор за оние кои сакаат да ги подобрат своите фотографски вештини. Со 18 мегапиксели и напреден CMOS сензор, секоја ваша фотографија ќе биде полна со детали и живописни бои. Благодарение на процесорот DIGIC 4+, брзината и ефикасноста на обработката на сликите се на високо ниво, што ви овозможува да го снимите секој момент без одлагање.

Објективот што доаѓа со камерата ви дава флексибилност да експериментирате со различни фокусни должини, додека системот за фокусирање со 9 AF точки гарантира дека вашиот предмет е секогаш во фокус. Без разлика дали снимате портрети, пејзажи или брза акција, Canon EOS4000D ќе биде ваш сигурен партнер.

Стабилизацијата на сликата е клучна за остри фотографии, а овој модел ви овозможува да го правите тоа дури и при услови на слаба осветленост или кога користите долги фокусни должини. Интуитивниот интерфејс и LCD екранот го олеснуваат користењето и прилагодувањето на поставките, правејќи го фотографирањето едноставно и пријатно искуство.

Не пропуштајте ја можноста да го истражувате светот околу вас преку објективот EOS4000D од Canon. Бидете креативни, експериментирајте со различни техники и креирајте фотографии кои со гордост ќе ги споделите со светот. Ако сте подготвени да ги подигнете вашите фотографски вештини на следното ниво, нарачајте го вашиот Canon EOS4000D денес и започнете ја вашата авантура!

Спецификации

Бренд
Canon

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg
Ширина
129 mm
Висина
101.6 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Вкупно мегапиксели
18.7 MP
Максимална резолуција на сликата
5184x3456
Максимална резолуција на видеото
1920x1080
Wi-Fi
Да
Дијагонала на екранот
6.8 cm

Ананас ID

Шифра на производот
UNSJOOTZDF

EAN /   код

EAN /   код
8714574657974
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.