Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS
Slike Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS

Cooler Master Гејминг Монитор 23.8" GM238-FFS 144hz IPS

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
12.990 ДЕНЗаштеда 5.600 ДЕН
7.390ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Надградете го вашето гејмерско искуство со овој ултра брз IPS панел, со дијагонала 23,8", резолуција FHD 1920x1080 пиксели, стапка на освежување од 144 Hz, време на одговор од 0,5 ms, 90% покриеност со DCI-P3 и Адаптивна синхронизација за играње без треперење.
Опремен со најновиот Ultra-Speed ​​IPS панел, GM238-FFS е до 4 пати побрз од традиционалните IPS панели. Пикселите побрзо преминуваат во други бои и сцени, што доведува до исклучително мазна слика со значително помалку заматување или размачкување при движење.
Dynamic Overdrive е исто така посебно наштелуван за GM238-FFS, автоматски избирајќи ги најоптималните overdrive поставки врз основа на стапката на освежување за уште понепречено искуство.
Покривајќи 90% од спектарот на бои DCI-P3 и 120% sRGB, GM238-FFS може прецизно да ги репродуцира боите на начинот на кој креаторите планирале да ги видите во вашите игри и забава.

Тип на панел: Рамен
Сооднос: 16:9
Големина на екранот: 23,8"
Панел: Ултра-брз IPS 16,7M
Резолуција: FHD 1920x1080
Стапка на освежување: 144 Hz
Сооднос на контраст: 1000:1
Агол на гледање: (Х/В) 178°/178°
Осветленост: 250 nits (типично)
Гама на бои: DCI-P3 90% sRGB 120%
В/И: 2xHDMI и 2xDisplay Port
DCR (Dynamic Contrast Ratio): Да
VRR технологија: Прилагодлива синхронизација, опсег на FreeSync: Да, опсег на G-Sync: Да
Време на одговор 0,5ms
Заштита на очите: Ниско сино светло
Потрошувачка на енергија: 18,3W
VESA 100x100 mm
Прилагодување на навалување: -5°~+15°

*Гаранција 36 месеци.

Спецификации

Бренд
Cooler Master

Карактеристики

Боја на производот
Црна
VESA стандард за монтирање на интерфејс
100х100
Тип на екран
IPS
Резолуции на екранот
FHD 1920x1080
Дијагонала на екранот
23.8 "
Smart TV
Да

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
2

Ананас ID

Шифра на производот
742XBMKYNQ

EAN /   код

EAN /   код
ANELSJB09M
12.990 ДЕНЗаштеда 5.600 ДЕН
7.390ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Надградете го вашето гејмерско искуство со овој ултра брз IPS панел, со дијагонала 23,8", резолуција FHD 1920x1080 пиксели, стапка на освежување од 144 Hz, време на одговор од 0,5 ms, 90% покриеност со DCI-P3 и Адаптивна синхронизација за играње без треперење.
Опремен со најновиот Ultra-Speed ​​IPS панел, GM238-FFS е до 4 пати побрз од традиционалните IPS панели. Пикселите побрзо преминуваат во други бои и сцени, што доведува до исклучително мазна слика со значително помалку заматување или размачкување при движење.
Dynamic Overdrive е исто така посебно наштелуван за GM238-FFS, автоматски избирајќи ги најоптималните overdrive поставки врз основа на стапката на освежување за уште понепречено искуство.
Покривајќи 90% од спектарот на бои DCI-P3 и 120% sRGB, GM238-FFS може прецизно да ги репродуцира боите на начинот на кој креаторите планирале да ги видите во вашите игри и забава.

Тип на панел: Рамен
Сооднос: 16:9
Големина на екранот: 23,8"
Панел: Ултра-брз IPS 16,7M
Резолуција: FHD 1920x1080
Стапка на освежување: 144 Hz
Сооднос на контраст: 1000:1
Агол на гледање: (Х/В) 178°/178°
Осветленост: 250 nits (типично)
Гама на бои: DCI-P3 90% sRGB 120%
В/И: 2xHDMI и 2xDisplay Port
DCR (Dynamic Contrast Ratio): Да
VRR технологија: Прилагодлива синхронизација, опсег на FreeSync: Да, опсег на G-Sync: Да
Време на одговор 0,5ms
Заштита на очите: Ниско сино светло
Потрошувачка на енергија: 18,3W
VESA 100x100 mm
Прилагодување на навалување: -5°~+15°

*Гаранција 36 месеци.

Спецификации

Бренд
Cooler Master

Карактеристики

Боја на производот
Црна
VESA стандард за монтирање на интерфејс
100х100
Тип на екран
IPS
Резолуции на екранот
FHD 1920x1080
Дијагонала на екранот
23.8 "
Smart TV
Да

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
2

Ананас ID

Шифра на производот
742XBMKYNQ

EAN /   код

EAN /   код
ANELSJB09M
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.