Компјутери и компјутерска опрема

Во нашата онлајн продавница ќе најдете голем избор на компјутери и компјутерска опрема. Ја имаме најновата и најдобрата технологија која ќе соодветствува на вашите потреби, без разлика дали сте гејмер, студент, програмер или ентузијаст за технологија. Нашиот избор на производи вклучува десктоп компјутери, лаптопи, монитори и таблети од реномирани брендови кои со години го докажуваат својот квалитет на пазарот.

Прикажи повеќе

Голем избор на компјутери и компјутерска опрема

Доколку ви треба нов компјутер или лаптоп, сигурни сме дека на Ананас ќе го најдете вистинскиот модел за вас. Нудиме компјутери со брзи и моќни процесори, голема RAM меморија и огромен капацитет за складирање податоци. За гејмерите и љубителите на видео игри, имаме екрани со висока резолуција и посебна графичка картичка.

Доколку сте од оние кои се во постојано движење, имаме одличен избор на таблети, како и лесни лаптопи чија батерија трае до 8 часа. Секако имаме и голем избор на полначи за лаптоп без разлика на тоа кој бренд на лаптоп го користите. За оние кои сакаат да заштедат простор имаме all-in-one компјутери на кои сите внатрешни елементи им се наоѓаат во мониторот и имаат екран на допир.

Како да одберете десктоп компјутер?

Десктоп компјутерите се секогаш добра инвестиција особено ако ви се потребни за работа. При изборот на десктоп компјутери, внимавајте тие да имаат добар процесор. RAM меморијата е исто така многу важна при изборот, па погрижете се да одберете модел со најмалку 8 GB RAM меморија, а доколку ви е потребна поголема брзина, барајте процесори со 32 GB и повеќе.

Ако ви е потребен дескоп компјутер за видео игри, побарајте монитор со резолуција од најмалку 1080p, а за вистинско уживање во играњето, побарајте 4K монитор.

При изборот на компјутер или дополнителна компјутерска опрема, важно е да го одредите вашиот буџет. Десктоп компјутерите имаат широк опсег на цени, па однапред определете го буџетот. Имајте на ум дека моделите од повисоката класа доаѓаат со подобри спецификации и перформанси, но имаат и повисока цена.

Сè за вашиот компјутер достапно онлајн на Ананас

 

Изборот на нов компјутер може да биде тежок особено кога треба да одите од продавница во продавница за да дознаете кои модели се достапни. На Ананас можете да ја разгледате понудата онлајн и да прочитате детално за нивните спецификации.

Ние нудиме широк избор на брендови и модели со врвен квалитет, за да одговараат на вашите потреби и буџет. Освен компјутери и компјутерска опрема, кај нас ќе најдете и звучници, тастатури, глувчиња, полначи како и компјутерски компоненти вклучувајќи мрежни картици, хард дискови, куќишта и процесори.

Одберете го вашиот нов компјутер и внесете ја нарачката во дигиталната корпа. Нема потреба од грижи - вашите податоци се безбедни кога купувате кај нас.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.