Slike DAIKIN Клима Sensira FTXF42D/RXF42D
Slike DAIKIN Клима Sensira FTXF42D/RXF42D

DAIKIN Клима Sensira FTXF42D/RXF42D

АНАНАС ШОП
66.900 ДЕНЗаштеда 6.910 ДЕН
59.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++/A+
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.4 / 4.2 / 4.3
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.4 / 4.6 / 5.0
• ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 1,27
• ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 1,24
• ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ (+35 °C) EER 3,31
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6.5
• ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ГРЕЕЊЕ (+7 °C) COP 3,71
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.3
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 226
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 1075
• ПОВРШИНА НА ЛАДЕЊЕ, M² 40
• ПОВРШИНА НА ГРЕЕЊЕ, M² 40
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 294/414/540/756 ЛАДЕЊЕ
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ЛАДЕЊЕ, °C 10 ~ +46
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ГРЕЕЊЕ, °C -15 ~ +18
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 22/30/45
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 48
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА ШXВXД, MM 770 X 286 X 225
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА ШXВXД, MM 658 X 550 X 275
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 9.0
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 28
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
PL0GMCMYDZ

EAN /   код

EAN /   код
4573535173434
66.900 ДЕНЗаштеда 6.910 ДЕН
59.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++/A+
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.4 / 4.2 / 4.3
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.4 / 4.6 / 5.0
• ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 1,27
• ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 1,24
• ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ (+35 °C) EER 3,31
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6.5
• ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ГРЕЕЊЕ (+7 °C) COP 3,71
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.3
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 226
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 1075
• ПОВРШИНА НА ЛАДЕЊЕ, M² 40
• ПОВРШИНА НА ГРЕЕЊЕ, M² 40
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 294/414/540/756 ЛАДЕЊЕ
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ЛАДЕЊЕ, °C 10 ~ +46
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ГРЕЕЊЕ, °C -15 ~ +18
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 22/30/45
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 48
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА ШXВXД, MM 770 X 286 X 225
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА ШXВXД, MM 658 X 550 X 275
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 9.0
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 28
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
PL0GMCMYDZ

EAN /   код

EAN /   код
4573535173434
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.