Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела
Slike DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела

DAIKIN Клима уред FTXC50C/RXC50C бела

АНАНАС ШОП
73.900 ДЕНЗаштеда 7.910 ДЕН
65.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• Капацитет за ладење: 18000
• Капацитет за греење: 18000
• Енергетска класа: A++
• Вид на гас: R32
• Функции:
• Внатрешна единица: FTXC50C
• Надворешна единица: RXC50C
• Земја на потекло: Малезија
• Потрошувачка на ладење (kW): 1,55
• Потрошувачка на греење (kW): 1,52
• Отстранување на влага: Да

Внатрешна единица:
• Проток на воздух (m3/h): 732
• Димензии ВxШxД (мм): 288 x 785 x 250
• Тежина (kg): 9,5
• Ниво на звучна моќност - шум (dB): 37

Надворешна единица:
• Димензии ВxШxД (мм): 615 x 845 x 300
• Тежина (kg): 39
• Ниво на звучна моќност - шум (dB): 54


• Количина на фреон во системот (гр): 750
• Надворешен температурен опсег: од - 15C до + 46C
• Монтажа, максимално растојание во/излез. единица (m): 15m
• Тип на филтер: титаниум апатит фотокаталитички филтер за прочистување на воздухот

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
MW0GM8G2SR

EAN /   код

EAN /   код
4548848883370
73.900 ДЕНЗаштеда 7.910 ДЕН
65.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

• Капацитет за ладење: 18000
• Капацитет за греење: 18000
• Енергетска класа: A++
• Вид на гас: R32
• Функции:
• Внатрешна единица: FTXC50C
• Надворешна единица: RXC50C
• Земја на потекло: Малезија
• Потрошувачка на ладење (kW): 1,55
• Потрошувачка на греење (kW): 1,52
• Отстранување на влага: Да

Внатрешна единица:
• Проток на воздух (m3/h): 732
• Димензии ВxШxД (мм): 288 x 785 x 250
• Тежина (kg): 9,5
• Ниво на звучна моќност - шум (dB): 37

Надворешна единица:
• Димензии ВxШxД (мм): 615 x 845 x 300
• Тежина (kg): 39
• Ниво на звучна моќност - шум (dB): 54


• Количина на фреон во системот (гр): 750
• Надворешен температурен опсег: од - 15C до + 46C
• Монтажа, максимално растојание во/излез. единица (m): 15m
• Тип на филтер: титаниум апатит фотокаталитички филтер за прочистување на воздухот

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
MW0GM8G2SR

EAN /   код

EAN /   код
4548848883370
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.