Slike DAIKIN Клима уред FTXF50D2V1B
Slike DAIKIN Клима уред FTXF50D2V1B

DAIKIN Клима уред FTXF50D2V1B

АНАНАС ШОП
79.900 ДЕНЗаштеда 7.910 ДЕН
71.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Материјал: полистирен отпорен на удари
• Вентилатор
• Контролен систем
• Инфрацрвен далечински управувач ARC486A2
• Ладење: 1,55 kW / Греење: 1,52 kW

Димензии:
• Висина: 28,8cm
• Ширина: 77cm
• Длабочина: 23,4cm
• Тежина: 9,50 kg

Стапка на проток на воздух Ладење:
• Висока: m3/min 12,2
• Средно: m3/min 10
• Ниско: m3/min 8,2
• Тивко работење: m3/min 7,4

Ниво на јачина на звук:
• Ладење: dBA 57

Ниво на звучен притисок Ладење:
• Високо: dBA 45
• Медиум: dBA 39
• Ниско: dBA 33
• Тивко работење: dBA 29

Врски на цевки:
• Течност SP: mm 6,35
• ОД на гас: mm 12,7
• Одвод: 16,5

Напојување:
• Фреквенција: Hz 50
• Напон: V 220-240

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
17000 BTU
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
45 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
29 dB
Моќ
5000 W

Димензии на производот

Тежина (кг)
9.5 kg
Ширина (см)
77 cm

Ананас ID

Шифра на производот
SX0GMQBLOK

EAN /   код

EAN /   код
4573535160304
79.900 ДЕНЗаштеда 7.910 ДЕН
71.990ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Материјал: полистирен отпорен на удари
• Вентилатор
• Контролен систем
• Инфрацрвен далечински управувач ARC486A2
• Ладење: 1,55 kW / Греење: 1,52 kW

Димензии:
• Висина: 28,8cm
• Ширина: 77cm
• Длабочина: 23,4cm
• Тежина: 9,50 kg

Стапка на проток на воздух Ладење:
• Висока: m3/min 12,2
• Средно: m3/min 10
• Ниско: m3/min 8,2
• Тивко работење: m3/min 7,4

Ниво на јачина на звук:
• Ладење: dBA 57

Ниво на звучен притисок Ладење:
• Високо: dBA 45
• Медиум: dBA 39
• Ниско: dBA 33
• Тивко работење: dBA 29

Врски на цевки:
• Течност SP: mm 6,35
• ОД на гас: mm 12,7
• Одвод: 16,5

Напојување:
• Фреквенција: Hz 50
• Напон: V 220-240

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
17000 BTU
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
45 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
29 dB
Моќ
5000 W

Димензии на производот

Тежина (кг)
9.5 kg
Ширина (см)
77 cm

Ананас ID

Шифра на производот
SX0GMQBLOK

EAN /   код

EAN /   код
4573535160304
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.