Slike FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 12 KMCC
Slike FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 12 KMCC

FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 12 KMCC

HIDRO SET
54.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Fujitsu со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до + 43 С.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 40 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 3.4 kW
Греење - 4.0 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.3
SCOP: 4.4
Влезна моќ:
Ладење - 0.9 kW
Греење - 0.9 kW
Проток на воздух: 700 m3
Одвлажнување: 1.8 l/h
Бучава: 20 db
Работна температура: -15 до +46 ℃
Површина: 40 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 834x222x270
Надворешна: 663x541x290
Тежина:
Внатрешна: 10 кг.
Надворешна: 25 кг.

Спецификации

Бренд
Fujitsu

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
700

Ананас ID

Шифра на производот
SZ5BZF7HUQ

EAN /   код

EAN /   код
ANKVJ1Z9H0
54.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Fujitsu со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до + 43 С.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 40 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 3.4 kW
Греење - 4.0 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.3
SCOP: 4.4
Влезна моќ:
Ладење - 0.9 kW
Греење - 0.9 kW
Проток на воздух: 700 m3
Одвлажнување: 1.8 l/h
Бучава: 20 db
Работна температура: -15 до +46 ℃
Површина: 40 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 834x222x270
Надворешна: 663x541x290
Тежина:
Внатрешна: 10 кг.
Надворешна: 25 кг.

Спецификации

Бренд
Fujitsu

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
700

Ананас ID

Шифра на производот
SZ5BZF7HUQ

EAN /   код

EAN /   код
ANKVJ1Z9H0
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.