Slike FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 24 KMTA
Slike FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 24 KMTA

FUJITSU Клима-инвертер FUJITSU 24 KMTA

HIDRO SET
104.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Fujitsu со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до + 43 С.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 80 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 7,1 kW
Греење - 8,0 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.2
SCOP: 4.1
Влезна моќ:
Ладење - 2.0 kW
Греење - 1.9 kW
Проток на воздух: 1,170 m3
Одвлажнување: 2.7 l/h
Бучава: 49 db
Работна температура: -15 до +46 ℃
Површина: 80 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 280x980x240
Надворешна: 716x820x315
Тежина:
Внатрешна: 12.5 кг.
Надворешна: 42 кг.

Спецификации

Бренд
Fujitsu

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
1170

Ананас ID

Шифра на производот
606BZAK0QL

EAN /   код

EAN /   код
AN1WJ1ZMNE
104.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Fujitsu со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до + 43 С.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 80 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 7,1 kW
Греење - 8,0 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.2
SCOP: 4.1
Влезна моќ:
Ладење - 2.0 kW
Греење - 1.9 kW
Проток на воздух: 1,170 m3
Одвлажнување: 2.7 l/h
Бучава: 49 db
Работна температура: -15 до +46 ℃
Површина: 80 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 280x980x240
Надворешна: 716x820x315
Тежина:
Внатрешна: 12.5 кг.
Надворешна: 42 кг.

Спецификации

Бренд
Fujitsu

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
1170

Ананас ID

Шифра на производот
606BZAK0QL

EAN /   код

EAN /   код
AN1WJ1ZMNE
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.