Slike HITACHI Клима-инвертер HITACHI 12 INVERTER
Slike HITACHI Клима-инвертер HITACHI 12 INVERTER

HITACHI Клима-инвертер HITACHI 12 INVERTER

HIDRO SET
45.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Hitachi со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до +50 ℃.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 40 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 3.5 kW
Греење - 4,2 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.5
SCOP: 4.6
Влезна моќ:
Ладење - 1.2 kW
Греење - 1.1 kW
Проток на воздух: 653 m3
Одвлажнување: 1.6 l/h
Бучава: 31 db
Работна температура: -15 до +50 ℃
Површина: 40 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 780×280×222
Надворешна: 660×530×278
Тежина:
Внатрешна: 7 кг.
Надворешна: 25 кг.

Спецификации

Бренд
Hitachi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
653

Ананас ID

Шифра на производот
Q36BZJZZB1

EAN /   код

EAN /   код
AN7WJ1Z8LJ
45.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Напреден инвертер на Hitachi со енергетска класа А++ и работен опсег од -15 до +50 ℃.
Идеален за загревање и ладење на сите простории до 40 м2. Со елегантен дизајн кој го има, без проблем ќе се вклопи во вашиот простор.
Капацитет:
Ладење - 3.5 kW
Греење - 4,2 kW
Енергетска класа А++:
SEER: 7.5
SCOP: 4.6
Влезна моќ:
Ладење - 1.2 kW
Греење - 1.1 kW
Проток на воздух: 653 m3
Одвлажнување: 1.6 l/h
Бучава: 31 db
Работна температура: -15 до +50 ℃
Површина: 40 м2
Фреон: R32
Димензии:
Внатрешна: 780×280×222
Надворешна: 660×530×278
Тежина:
Внатрешна: 7 кг.
Надворешна: 25 кг.

Спецификации

Бренд
Hitachi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
653

Ананас ID

Шифра на производот
Q36BZJZZB1

EAN /   код

EAN /   код
AN7WJ1Z8LJ
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.