Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)
Slike HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)

HP Лаптоп 255 G10 (7N0C5ES)

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
25.000 ДЕНЗаштеда 3.010 ДЕН
21.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

HP 255 G10 лаптоп кој е подготвен за работа и економичен, ги нуди основните карактеристики за моќ и продуктивност во тенок и лесен дизајн со голем екран со дијагонала од  15,6 инчи. HP 255 лаптопот е во чекор со хибридниот стил на работа. Завршете ја работата со моќниот AMD Ryzen™ процесор, брзата меморија, SD читач на картички и внатершната меморија. Ефикасно соработувајте со интегрираната камера и намалувањето на шимот врз основа на вештачка интелигеција со двоен микрофон. 

Брза и ефикасна безжична LAN мрежа

Мобилност и сигурност во брзото поврзување. Со гигабитното Wi-Fi 6 поврзување ќе остварите брза и сигруна конекција во средина со неповолна безжична врска.

Со HP HD камерата со широк динамички опсег (VDR), секогаш ќе изгледате најдобро во текот на виртуелните конефернции и во услови и на јако и на слабо осветлување.

Тастатурата е отпорна на истурање течност, со заштита на сензитивната електроник и клучните компоненти.

 • Процесор: AMD Ryzen™ 3 7330U (до 4.30GHz, 8MB L3 кеш, 4 јадра)
 • RAM Меморија: 8GB DDR4 3200MHz (1x8GB, 2xSODIMM)
 • Графичка картичка: AMD Radeon™ Graphics
 • Хард диск: 512GB PCIe® NVMe™ SSD
 • Монитор: 15.6" FHD (1920 x 1080), SVA, рамен, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
 • Безжични уреди: Realtek RTL8852CE 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® и Bluetooth® 5.3
 • Тастатура: Full-size со нумерички дел
 • Надворешни порти: 1 USB Type-C со брзина на пренос од 5 Gb/s; 2 USB Type-A порти, брзина на пренос 5 Gb/s; 1 AC конектор за напојување; 1 HDMI 1.4b; 1 комбо џек за стерео слушалки/микрофон
 • Димензии: 359 x 236 x 18мм.
 • Тежина: 1,52кг.
 • Безбедност TPM 2.0; нано безбедносен кабелски слот
 • Напојување HP 45W Smart AC адаптер, 3-cell 41WHr литиум-јонска батерија

Спецификации

Бренд
HP

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
JBVV9JNNOZ

EAN /   код

EAN /   код
196548950669
25.000 ДЕНЗаштеда 3.010 ДЕН
21.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

HP 255 G10 лаптоп кој е подготвен за работа и економичен, ги нуди основните карактеристики за моќ и продуктивност во тенок и лесен дизајн со голем екран со дијагонала од  15,6 инчи. HP 255 лаптопот е во чекор со хибридниот стил на работа. Завршете ја работата со моќниот AMD Ryzen™ процесор, брзата меморија, SD читач на картички и внатершната меморија. Ефикасно соработувајте со интегрираната камера и намалувањето на шимот врз основа на вештачка интелигеција со двоен микрофон. 

Брза и ефикасна безжична LAN мрежа

Мобилност и сигурност во брзото поврзување. Со гигабитното Wi-Fi 6 поврзување ќе остварите брза и сигруна конекција во средина со неповолна безжична врска.

Со HP HD камерата со широк динамички опсег (VDR), секогаш ќе изгледате најдобро во текот на виртуелните конефернции и во услови и на јако и на слабо осветлување.

Тастатурата е отпорна на истурање течност, со заштита на сензитивната електроник и клучните компоненти.

 • Процесор: AMD Ryzen™ 3 7330U (до 4.30GHz, 8MB L3 кеш, 4 јадра)
 • RAM Меморија: 8GB DDR4 3200MHz (1x8GB, 2xSODIMM)
 • Графичка картичка: AMD Radeon™ Graphics
 • Хард диск: 512GB PCIe® NVMe™ SSD
 • Монитор: 15.6" FHD (1920 x 1080), SVA, рамен, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
 • Безжични уреди: Realtek RTL8852CE 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® и Bluetooth® 5.3
 • Тастатура: Full-size со нумерички дел
 • Надворешни порти: 1 USB Type-C со брзина на пренос од 5 Gb/s; 2 USB Type-A порти, брзина на пренос 5 Gb/s; 1 AC конектор за напојување; 1 HDMI 1.4b; 1 комбо џек за стерео слушалки/микрофон
 • Димензии: 359 x 236 x 18мм.
 • Тежина: 1,52кг.
 • Безбедност TPM 2.0; нано безбедносен кабелски слот
 • Напојување HP 45W Smart AC адаптер, 3-cell 41WHr литиум-јонска батерија

Спецификации

Бренд
HP

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
JBVV9JNNOZ

EAN /   код

EAN /   код
196548950669
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.