0 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
1 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
2 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
3 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
4 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
5 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
6 thumbnail image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева
Selected image for ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева

ISKRA DM46SC-D150 Бензиска косилка за трева

Ananas direct badge iconбрзо
21.000 ДЕНЗаштеда 5.010 ДЕН
15.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 2700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

• Зафатнина на моторот: 150 cm3
• Номинална моќност: 2,6 kW
• Номинална брзина: 2800 min-1
• Тип на напојување: четиритактен DV150
• Мотор со воздушно ладење
• Тип на погон: самоодни
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
• 8 поставки за висина (централно)
• Максимална ширина на сечење: 460 mm (18"")
• 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење
• Задно и странично празнење
• Тркала со лежиште:
• Преден 178 mm (7"")
• Заден 203 mm (8"")
• Капацитет на вреќата: 50 L
• Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)
• Приклучок за дупка за перење
• За тревници до: 1800 m²
• Димензии на кутијата (во mm): 790 (L) x 555 (Ш) x 440 (В)
• Нето тежина: 25 kg
• Бруто тежина: 28,6 кг

• Гаранција 24 месеци

Спецификации

Бренд
Iskra

Тежина и димензии

Тежина
27 kg

Ананас ID

Шифра на производот
PG845DC2CZ

EAN /   код

EAN /   код
3830076854026
21.000 ДЕНЗаштеда 5.010 ДЕН
15.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 2700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

• Зафатнина на моторот: 150 cm3
• Номинална моќност: 2,6 kW
• Номинална брзина: 2800 min-1
• Тип на напојување: четиритактен DV150
• Мотор со воздушно ладење
• Тип на погон: самоодни
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
• 8 поставки за висина (централно)
• Максимална ширина на сечење: 460 mm (18"")
• 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење
• Задно и странично празнење
• Тркала со лежиште:
• Преден 178 mm (7"")
• Заден 203 mm (8"")
• Капацитет на вреќата: 50 L
• Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)
• Приклучок за дупка за перење
• За тревници до: 1800 m²
• Димензии на кутијата (во mm): 790 (L) x 555 (Ш) x 440 (В)
• Нето тежина: 25 kg
• Бруто тежина: 28,6 кг

• Гаранција 24 месеци

Спецификации

Бренд
Iskra

Тежина и димензии

Тежина
27 kg

Ананас ID

Шифра на производот
PG845DC2CZ

EAN /   код

EAN /   код
3830076854026
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.