Slike ME:FIRST Глутамин 500 g
Slike ME:FIRST Глутамин 500 g

ME:FIRST Глутамин 500 g

POLLEO SPORT
1.910ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

5000 мг Л-Глутамин на сервирање / Премиум ниво / Л-Глутамин во прав / Лесно апсорбирачка амино киселина / Ултра Микронизирана / Без бои, презервативи, засладувачи / Клинички тестирана / Направена во ЕУ / Без ГМО / Без Глутен / 100 сервирања / Погодно за Вегани / Фирст стандард за квалитет / Глутамин. Кралот на сите амино киселини. Л-Глутамин е најзастапената слободна аминокиселина која се среќава во човековото тело. Покрај тоа Л-Глутамин е исто така условно есенцијална аминокиселина што значи дека телото може да ја произведе во нормални, не стресни ситуации. Но во ситуации на зголемен стрес, како на пример операција, физички стрес или интезивна физичка активност и тренинг потребите за глутамин растат до степен каде што телото неможе да ги произведе во доволна количина што значи дека Л-Глутамин станува есенцијална аминокиселина. Без разлика дали се опоравувате од операција, сте под голем притисок или сте вклучени во некаков спорт, рекреативно или професионално глутаминот треба да стане дел од вашата секојдневна рутина.

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Ставете 200 мл вода во шејкер и додадете една дозерка (5 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред, завреме или непосредно по завршување на тренинг.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место , далеку од директна сончева светлина, на температура под 25 степени.

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
6UNT2M6JAO

EAN /   код

EAN /   код
3858892293539
1.910ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

5000 мг Л-Глутамин на сервирање / Премиум ниво / Л-Глутамин во прав / Лесно апсорбирачка амино киселина / Ултра Микронизирана / Без бои, презервативи, засладувачи / Клинички тестирана / Направена во ЕУ / Без ГМО / Без Глутен / 100 сервирања / Погодно за Вегани / Фирст стандард за квалитет / Глутамин. Кралот на сите амино киселини. Л-Глутамин е најзастапената слободна аминокиселина која се среќава во човековото тело. Покрај тоа Л-Глутамин е исто така условно есенцијална аминокиселина што значи дека телото може да ја произведе во нормални, не стресни ситуации. Но во ситуации на зголемен стрес, како на пример операција, физички стрес или интезивна физичка активност и тренинг потребите за глутамин растат до степен каде што телото неможе да ги произведе во доволна количина што значи дека Л-Глутамин станува есенцијална аминокиселина. Без разлика дали се опоравувате од операција, сте под голем притисок или сте вклучени во некаков спорт, рекреативно или професионално глутаминот треба да стане дел од вашата секојдневна рутина.

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Ставете 200 мл вода во шејкер и додадете една дозерка (5 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред, завреме или непосредно по завршување на тренинг.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место , далеку од директна сончева светлина, на температура под 25 степени.

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
6UNT2M6JAO

EAN /   код

EAN /   код
3858892293539
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.