0 thumbnail image for Народен мелем за сите видови изгореници 40мл
1 thumbnail image for Народен мелем за сите видови изгореници 40мл
Selected image for Народен мелем за сите видови изгореници 40мл
Selected image for Народен мелем за сите видови изгореници 40мл

Народен мелем за сите видови изгореници 40мл

600ДЕН

Опис на производот

Народниот мелем за изгореници со својот уникатен состав го спречува создавањето на лузни и ги ублажува симптомите на изгореници (црвенило, отоци, лупење). Народниот мелем и овозможува на оштетената кожа брзо закрепнување и ревитализација, а покажува исклучителен ефект во лекувањето на калуси и болки во очите. Со своите регенерирачки и антивоспалителни својства помага при гнојни процеси и го забрзува зараснувањето на раните.

Препорачано:

• пред и после потемнување
• со изгореници предизвикани од сонцето
• за суви и влажни изгореници (водена пареа, врело масло...)
• со плускавци и болни очи

Спецификации

Бренд
ESENSA

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Компоненти
Темјан, масло од невен, масло од кала, маслиново масло, пчелин восок, цетацеум, витамин Е

Ананас ID

Шифра на производот
LUXRP63SAQ

EAN /   код

EAN /   код
8606011740960
600ДЕН

Опис на производот

Народниот мелем за изгореници со својот уникатен состав го спречува создавањето на лузни и ги ублажува симптомите на изгореници (црвенило, отоци, лупење). Народниот мелем и овозможува на оштетената кожа брзо закрепнување и ревитализација, а покажува исклучителен ефект во лекувањето на калуси и болки во очите. Со своите регенерирачки и антивоспалителни својства помага при гнојни процеси и го забрзува зараснувањето на раните.

Препорачано:

• пред и после потемнување
• со изгореници предизвикани од сонцето
• за суви и влажни изгореници (водена пареа, врело масло...)
• со плускавци и болни очи

Спецификации

Бренд
ESENSA

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Компоненти
Темјан, масло од невен, масло од кала, маслиново масло, пчелин восок, цетацеум, витамин Е

Ананас ID

Шифра на производот
LUXRP63SAQ

EAN /   код

EAN /   код
8606011740960
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.