Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries, 35г.- chocolate
Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries, 35г.- chocolate

POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries, 35г.- chocolate

POLLEO SPORT
85ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Proseries Protein Bar 35г.
PROSERIES Protein Bars се новите чоколади на Polleo Sport кои доаѓаат во чоколадна и овошна варијанта, содржат 31% протеин и имаат феноменален вкус. Произведени во ЕУ, одлични за сите навлечени на фитнес и слатки работи.
Карактеристики:
Содржи 31% протеин по чоколадце од 35г.
Одличен спортски snack или десерт
Со намалена концетрација на шеќери и масти
Феноменален вкус
Погодно за вегетаријанци
Без аспартам
рција = 35g
Состојки: Млечен протеин, млечна чоколада со засладувачи 20%(малтитол, путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин), арома), згуснувач (полидекстроза), стабилизатор (сорбитол сируп), хидролизиран пченичен глутен, состојка за задржување на влага (глицерол), какао маса, какао со намалена содржина на масти, сончогледово масло, сол, вкус, емулгатор (соја лецитин), засладувач ( сукралоза), боја (ликопен)
Алергени: Произведено во фабрика каде се користат јајца, јаткасти производи, кикирики и сусам
Начин на конзумирање: Конзумирајте 1 сервирање на ден како меѓуоброк
Пакување: 35г.

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
MLDZAPRH4Y

EAN /   код

EAN /   код
ANRSCR8J1K
85ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Proseries Protein Bar 35г.
PROSERIES Protein Bars се новите чоколади на Polleo Sport кои доаѓаат во чоколадна и овошна варијанта, содржат 31% протеин и имаат феноменален вкус. Произведени во ЕУ, одлични за сите навлечени на фитнес и слатки работи.
Карактеристики:
Содржи 31% протеин по чоколадце од 35г.
Одличен спортски snack или десерт
Со намалена концетрација на шеќери и масти
Феноменален вкус
Погодно за вегетаријанци
Без аспартам
рција = 35g
Состојки: Млечен протеин, млечна чоколада со засладувачи 20%(малтитол, путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин), арома), згуснувач (полидекстроза), стабилизатор (сорбитол сируп), хидролизиран пченичен глутен, состојка за задржување на влага (глицерол), какао маса, какао со намалена содржина на масти, сончогледово масло, сол, вкус, емулгатор (соја лецитин), засладувач ( сукралоза), боја (ликопен)
Алергени: Произведено во фабрика каде се користат јајца, јаткасти производи, кикирики и сусам
Начин на конзумирање: Конзумирајте 1 сервирање на ден како меѓуоброк
Пакување: 35г.

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
MLDZAPRH4Y

EAN /   код

EAN /   код
ANRSCR8J1K
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.