Slike TOSHIBA Клима RAS-B24J2KVRG-E/RAS-24J2AVRG-Е Shorai Premium
Slike TOSHIBA Клима RAS-B24J2KVRG-E/RAS-24J2AVRG-Е Shorai Premium

TOSHIBA Клима RAS-B24J2KVRG-E/RAS-24J2AVRG-Е Shorai Premium

АНАНАС ШОП
109.900 ДЕНЗаштеда 16.910 ДЕН
92.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++ / A+
• BTU 24 000
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.70 / 7.00 / 7.70
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.70 / 8.00 / 8.80
• НОМИНАЛНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 0.38 / 2.25 / 2.55
• НОМИНАЛНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 0.29 / 2.35 / 2.75
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 389
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 2149
• EНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ EER 3.11
• KОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ COP 3.40
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6.30
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.10
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА, M² 50-60
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА, °C -15 ~ 46 °C
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 1122
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 28 – 35 -47
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 43-60-65
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 1053 X 320 X 245
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 800 X 630 X 300
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 14
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 42
• ДОПОЛНИТЕЛНИ ФУНКЦИИ ULTRA FRESH ФИЛТЕР – ФУНКЦИЈА САМОЧИСТЕЊЕ СО АНТИПРАШЕСТ ФИЛТЕР
• ОПЦИЈА ЗА WI-FI УПРАВУВАЊЕ (СО ДОПЛАТА)
• TOSHIBA TWIN ROTARY КОМПРЕСОРСКА ТЕХНОЛОГИЈА
• ECO MODE
• QUIET MODE
• HI POWER
• 3D AIR FLOW
• ОПЦИЈА ЗА IAQ АНТИБАКТЕРИСКИ ФИЛТРИРАЧКИ СИСТЕМ
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ
• ДОКУМЕНТАЦИЈА TOSHIBA SHORAI SERIES

Спецификации

Бренд
Toshiba

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
CV0GM14862

EAN /   код

EAN /   код
8855169074049
109.900 ДЕНЗаштеда 16.910 ДЕН
92.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++ / A+
• BTU 24 000
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.70 / 7.00 / 7.70
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 1.70 / 8.00 / 8.80
• НОМИНАЛНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 0.38 / 2.25 / 2.55
• НОМИНАЛНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ (МИН / НОМ / МАКС), KW 0.29 / 2.35 / 2.75
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ, KW 389
• ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ, KW 2149
• EНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ EER 3.11
• KОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ COP 3.40
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6.30
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.10
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА, M² 50-60
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА, °C -15 ~ 46 °C
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 1122
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 28 – 35 -47
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 43-60-65
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 1053 X 320 X 245
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 800 X 630 X 300
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 14
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 42
• ДОПОЛНИТЕЛНИ ФУНКЦИИ ULTRA FRESH ФИЛТЕР – ФУНКЦИЈА САМОЧИСТЕЊЕ СО АНТИПРАШЕСТ ФИЛТЕР
• ОПЦИЈА ЗА WI-FI УПРАВУВАЊЕ (СО ДОПЛАТА)
• TOSHIBA TWIN ROTARY КОМПРЕСОРСКА ТЕХНОЛОГИЈА
• ECO MODE
• QUIET MODE
• HI POWER
• 3D AIR FLOW
• ОПЦИЈА ЗА IAQ АНТИБАКТЕРИСКИ ФИЛТРИРАЧКИ СИСТЕМ
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ
• ДОКУМЕНТАЦИЈА TOSHIBA SHORAI SERIES

Спецификации

Бренд
Toshiba

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
CV0GM14862

EAN /   код

EAN /   код
8855169074049
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.