0 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
1 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
2 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
3 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
4 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
5 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
6 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
7 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
8 thumbnail image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE
Selected image for WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE

WHIRLPOOL Машина за перење FFL 7259 W EE

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо

Б

24.000 ДЕНЗаштеда 7.510 ДЕН
16.490ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Бела

Опис на производот

Самостоечката машина за перење Whirlpool се карактеризира со бела боја, голем волумен од 7,0кг, енергетска класа B, брза, енергетски ефикасна центрифуга од 1200 вртежи во минута. Технологијата 6TH SENSE динамично ги прилагодува поставките за перење за да постигне оптимални резултати, истовремено оптимизирајќи ги ресурсите. По изборот на саканата програма, машината за перење користи сензори и алгоритми за да ја препознае количината на алишта и видот на ткаенината и автоматски ги прилагодува температурата, нивото на водата и брзината на моторот. Ова обезбедува совршено перење додека заштедува енергија, време и вода. Нежното дејство на пареата и движењето на барабанот овозможува воздухот да циркулира внатре во влакната, одржувајќи ја облеката свежа и мека до 6 часа по завршувањето на циклусот на перење. Покрај тоа, пареата помага да се релаксираат влакната од ткаенината и да се измазнуваат наборите. Нуди повеќе мир на умот дури и ако заборавите да ги извадите алиштата од машината за перење - имате повеќе време да уживате во работите што ги сакате. Секогаш свежии - опцијата FreshCare+ обезбедува посвежа облека до 6 часа по завршувањето на циклусот, без гужвање на облеката.

Спецификации:
• Поставување на уредот: самостоечка
• Вид на вчитување: Предно полнење
• Вградени екрани
• Тип на контролер: Копчиња, Ротари
• Шарки на вратата: Лево
• Инвертер технологија
• Отворање на вратата: Странично отворање
• Должина на кабел: 1,2 m
• Волумен на барабанот: 52 L
• Тип на мотор: Дигитален конвертор
• Прозорец за прегледување
• Капацитет на барабанот: 7 kg
• Максимална брзина на ротација: 1200 RPM
• Класа на центрифуга: B
• Класа на емисија на бучава: C
• Ниво на бучава (центрифуга): 77 dB
• Тајмер за одложен почеток
• Програми за перење: памук, памук 40°C, памук 60°C, еко, фармерки/фармерки, микс, брз 30°C, центрифуга, центрифугирање/вртување, синтетика, синтетика 20°C, • перење со бранови
• Заштита од прелевање
• Времетраење на циклусот на перење (максимум): 205 мин
• Заштита од деца
• Индикатор за време на завршување
• Прилагодливи ногарки
• Копче за вклучување/исклучување
• Класа на енергетска ефикасност: B
• Потрошувачка на енергија на 100 циклуси: 52 kWh
• Потрошувачка на вода по циклус: 45 L
• Вчитај кога е поврзан: 1850 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50 Hz
• Струја: 10 A
• Ширина: 595 mm
• Длабочина: 575 mm
• Висина: 845 mm
• Тежина: 65 kg

  • Гаранција на машината за перење 5 години.
  • Гаранција на ИНВЕРТЕР МОТОР  10 години .

Спецификации

Бренд
Whirlpool

Тежина и димензии

Тежина
65 kg
Тежина
65 kg
Ширина
595 mm
Висина
845 mm
Длабочина
575 mm

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Име на моделот
FFL 7259 W EE
Капацитет на барабанот
7 kg
Класа на центрифуга
Б
Максимална брзина на ротација
1200 RPM

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност
Б

Ананас ID

Шифра на производот
PPETFWP9F3

EAN /   код

EAN /   код
8003437051135
24.000 ДЕНЗаштеда 7.510 ДЕН
16.490ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Самостоечката машина за перење Whirlpool се карактеризира со бела боја, голем волумен од 7,0кг, енергетска класа B, брза, енергетски ефикасна центрифуга од 1200 вртежи во минута. Технологијата 6TH SENSE динамично ги прилагодува поставките за перење за да постигне оптимални резултати, истовремено оптимизирајќи ги ресурсите. По изборот на саканата програма, машината за перење користи сензори и алгоритми за да ја препознае количината на алишта и видот на ткаенината и автоматски ги прилагодува температурата, нивото на водата и брзината на моторот. Ова обезбедува совршено перење додека заштедува енергија, време и вода. Нежното дејство на пареата и движењето на барабанот овозможува воздухот да циркулира внатре во влакната, одржувајќи ја облеката свежа и мека до 6 часа по завршувањето на циклусот на перење. Покрај тоа, пареата помага да се релаксираат влакната од ткаенината и да се измазнуваат наборите. Нуди повеќе мир на умот дури и ако заборавите да ги извадите алиштата од машината за перење - имате повеќе време да уживате во работите што ги сакате. Секогаш свежии - опцијата FreshCare+ обезбедува посвежа облека до 6 часа по завршувањето на циклусот, без гужвање на облеката.

Спецификации:
• Поставување на уредот: самостоечка
• Вид на вчитување: Предно полнење
• Вградени екрани
• Тип на контролер: Копчиња, Ротари
• Шарки на вратата: Лево
• Инвертер технологија
• Отворање на вратата: Странично отворање
• Должина на кабел: 1,2 m
• Волумен на барабанот: 52 L
• Тип на мотор: Дигитален конвертор
• Прозорец за прегледување
• Капацитет на барабанот: 7 kg
• Максимална брзина на ротација: 1200 RPM
• Класа на центрифуга: B
• Класа на емисија на бучава: C
• Ниво на бучава (центрифуга): 77 dB
• Тајмер за одложен почеток
• Програми за перење: памук, памук 40°C, памук 60°C, еко, фармерки/фармерки, микс, брз 30°C, центрифуга, центрифугирање/вртување, синтетика, синтетика 20°C, • перење со бранови
• Заштита од прелевање
• Времетраење на циклусот на перење (максимум): 205 мин
• Заштита од деца
• Индикатор за време на завршување
• Прилагодливи ногарки
• Копче за вклучување/исклучување
• Класа на енергетска ефикасност: B
• Потрошувачка на енергија на 100 циклуси: 52 kWh
• Потрошувачка на вода по циклус: 45 L
• Вчитај кога е поврзан: 1850 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50 Hz
• Струја: 10 A
• Ширина: 595 mm
• Длабочина: 575 mm
• Висина: 845 mm
• Тежина: 65 kg

  • Гаранција на машината за перење 5 години.
  • Гаранција на ИНВЕРТЕР МОТОР  10 години .

Спецификации

Бренд
Whirlpool

Тежина и димензии

Тежина
65 kg
Тежина
65 kg
Ширина
595 mm
Висина
845 mm
Длабочина
575 mm

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Име на моделот
FFL 7259 W EE
Капацитет на барабанот
7 kg
Класа на центрифуга
Б
Максимална брзина на ротација
1200 RPM

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност
Б

Ананас ID

Шифра на производот
PPETFWP9F3

EAN /   код

EAN /   код
8003437051135
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.