Кујна и трпезарија

Пронајдете ги сите потребни елементи за вашата кујна и трепезарија и нарачајте од едно место. На Ананас располагаме со сè што може да има функција при подготвување и сервирање на храна и пијалоци или за други намени во кујната. Изберете квалитетни прозводи кои долго ќе ги користите.

Прикажи повеќе

Голем избор на додатоци за кујна и трепезарија

Со производите кои се достапни на Ананас целосно ќе ја опремите вашата кујна и трепезарија и тоа со елементи кои одлично ќе се вклопат во целокупниот ентериер. Имаме голем избор на секаков вид на производи кои ќе ви бидат од голема корист во секојдневието.

Во нашата понуда ќе најдете кујнски текстил кој е потребен за различни активности како готвење или јадење. Имаме квалитетен кујнски прибор, славини, бокали, шолји за кафе и чај и уште многу други производи.

Складирајте ја храната соодветно во садови од стакло или квалитетна пластика. Обезбедете се со термоси, чаши, тенџериња, сервиси за јадење и разни други додатоци од најдобрите производители.

Функционални елементи за кујна создадени по ваш вкус

Што и да купувате сигурно внимавате на квалитетот, но и на естетиката и дизајнот. Дури и при најситните детали може да има изглед кој го преферирате. Така, во сите поткатегории на производи ќе најдете најразлични модели. Имаме класичен прибор за јадење, но и модерни лажички и вилушки со специфичен дизајн.

Кај нас ќе најдете голем избор на сервиси за јадење од различни материјали со секакви бои и дезени. Впрочем, во сите поткатегории располагаме и со поедноставни производи за секојдневна употреба, но и со помодерни дизајни и модели за специјална намена.

Достапност на производи кои ретко се наоѓаат во малопродажба

Ако сакате да најдете опрема за кујна која сте ја виделе на пример во некој ресторан, обичните продавници може и да ја немаат во понудата. Сепак, на Ананас платформата ќе ги најдете и оние елементи за кои верувавте дека ги нема во малопродажба.

Пронајдете го вашиот идеален сет за домашно суши и гответе одлични специјалитети за семејството и пријателите. Сето тоа може да го нарачате од дома со само неколку кликови, а наша задача е уредно и брзо да ви го доставиме до врата.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.