Во асортиманот на Ананас можете да најдете голема колекција на квалитетнo винo од врвни производители. Уживањето во доброто вино, како и произвдоството на вино, во нашата земја има долга традиција. Конзумирањето вино и винската традиција се дел од нашата култура, традиција и составен дел од секојапрослава. Разгледајте ја нашата понуда на вина од македонски и странски производители.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge iconбрзо
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Во асортиманот на Ананас можете да најдете голема колекција на квалитетнo винo од врвни производители. Уживањето во доброто вино, како и произвдоството на вино, во нашата земја има долга традиција. Конзумирањето вино и винската традиција се дел од нашата култура, традиција и составен дел од секојапрослава. Разгледајте ја нашата понуда на вина од македонски и странски производители.

Прикажи повеќе

Одлична селекција на винo во асортиманот на Ананас

Во асортиманот на Ананас може да најдете богата колекција на вина од македонски и странски винарии кои произведуваат неверојатно вкусни и уникатни вина.

Без разлика дали сте воодушевени од топлата арома на вранецот или преферирате темјаника, кај нас ќе најдете вино по ваш вкус. Нашите вина се познати по својот вкус, бидејќи имаат неверојатна комбинација на ароми која е резултат на нашата континентална и медитеранска клима.

Во нашиот асортиман ќе ги најдете најпознатите вина од нашите врвни винарии, чии вина се познати по својот уникатен карактер и комплексна арома, како на домашниот пазар, така и во светот.

Производи за вистинските љубители на виното

Виното е алкохолен пијалок кој се поврзува со елеганција и софистицираност. Овој пијалок е составен дел од локалните ритуали и обичаи на многу народи. Виното се прави со ферментирано грозје или друго овошје.

Поседувањето на колекција добри вина, а особено стари и добро запечатени, се смета за престиж. Во асортиманот на Ананас освен вина ќе најдете и одлична понуда на вински фрижидери изработени со иновативна технологија. Имаме и најсовремени вински полици кои пленат со својот дизајн и елеганција. Ананас има одлична понуда на производи за вистинските љубители на вино.

Обновете ја вашата колекција на жестоки пијалоци

Ананас ви нуди одлична селекција на жестоки пијалоци. Имаме добра понуда на пијалоци од врвни производители, па бидете подготвени за интензивни вкусови и незаборавни ароми.

Кај нас ќе најдете и брендови кои ретко ги има во нашите маркети. Нарачајте онлајн вино, виски, водка, пиво, сајдери, коктели и многу други пијалоци. Ананас ви гарантира брза достава. Нарачајте онлајн со само неколку кликови.

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.