Eлектрични дувалки за лисја

5 производи

Во нашата онлајн продавница имаме квалитетни електрични дувалки за лисја кои ќе ви го олеснат расчистувањето на градината. Нашите дувалки се лесни за употреба, може да ги вклучите во штекер и веднаш да започнете со работа, без потреба од купување гориво или редовно чистење на моторот. Со нив, ќе го намалите времето минато во собирање лисја, а ќе го зголемите времето поминато во уживање во вашата градина.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge icondirekt
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Боја

Во нашата онлајн продавница имаме квалитетни електрични дувалки за лисја кои ќе ви го олеснат расчистувањето на градината. Нашите дувалки се лесни за употреба, може да ги вклучите во штекер и веднаш да започнете со работа, без потреба од купување гориво или редовно чистење на моторот. Со нив, ќе го намалите времето минато во собирање лисја, а ќе го зголемите времето поминато во уживање во вашата градина.

Прикажи повеќе

Електрични дувалки за лисја - практични и ефикасни алатки

Електричните дувалки за лисја се лесни за употреба и бараат минимален напор при работа. Само треба да ја вклучите машината и веднаш ќе започнете со дување на лисјата. Нема никакво рачно пумпање или влечење кабли.

Овие уреди се значително потивки од моторните дувалки за лисја, па затоа се и посоодветни за оние луѓе кои се грижат за соседството. Со нив ќе може да работите во дворот и рано наутро, а нема да правите голема бучава ниту пак ќе ги вознемирите соседите.

Електричните дувалки не тежат многу и лесно можете да ги понесете со вас секаде низ дворот за да ги исчистите и најнедостапните места.

Како правилно да користите електрични дувалки за лисја?

Еве неколку кратки упатства како правилно да ги користите електричните дувалки за лисја:

  • Прочитајте го упатството за употреба пред да почнете да ја користите дувалката.
  • Носете соодветна заштитна опрема - заштитни очила, заштита за уши и ракавици.
  • Проверете дали дувалката има некакви штетувања или дефекти пред секоја употреба.
  • Држете ја дувалката цврсто со двете раце.
  • Вклучете ја дувалката со притискање на копчето за вклучување или прекинувачот.
  • Насочете ја дувалката во саканата насока, држете ја подалеку од луѓе, животни и кршливи предмети.
  • Прилагодете ја брзината на дувалката според вашите потреби.
  • Избегнувајте насочување на дувалката директно во земја.
  • Исчистете го вентилаторот и отстранете ги сите остатоци пред да го складирате.
  • Чувајте го вентилаторот на суво, безбедно место, подалеку од деца и домашни миленици.

Голема понуда на градинарски алат достапен онлајн на Ананас

Дали уживате во „направи сам“ проекти? Дали сакате вашата градина да биде средена до совршенство? На Ананас ќе најдете многу алати кои ќе ви помогнат да ги остварите сите ваши замисли.

Кај нас може да најдете тримери, косилки, ножици, чекани, пумпи и многу други продукти за одржување на домот и градината. Ви нудиме квалитетни алати од реномирани производители кои ќе траат со години.

Разгледајте ја нашата понуда, одберете продукт и внесете го во дигиталната корпа. Ние ќе ви ја доставиме вашата нарачка во рок од неколку дена. Нудиме и можност за замена на производите доколку не сте задоволни од нарачката.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.