Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел
Slike BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел

BEKO Машина за перење B5WFU 78415 WB ProSmart мотор бел

Нептун
29.999ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Висока ефикасност, подолга издржливост и помал шум
Не грижете се за вашата сметка за струја секогаш кога ќе ја перете облеката. Благодарение на дизајнот на моторот без четкички, ProSmart™ е заслужен за заштеда на енергија, потивко работење и поголема издржливост - сето тоа на едно место. Така ја користите вашата машина за перење на најдобар начин без големи сметки за струја и грижи.

Совршено чистење за 24 видови дамки
Повеќе не треба да користите бел оцет, сок од лимон и детергент за садови. Имаат место во кујната, а за извалканите алишта ќе се грижи програмата StainExpert™ на вашата машина за перење. Без разлика дали станува збор за кафе, кечап, чоколадо, шминка или крв, StainExpert™ е специјално дизајниран да елиминира 24 различни видови дамки, така што повеќе нема да морате да ги третирате дамките пред да ја перете облеката.

2 кг чисти алишта за 14 минути
Не сите алишта бараат интензивно перење. Понекогаш е доволно кратко миење. Супер кратката програма Xpress од 14 минути ви овозможува да измиете до 2 kg алишта за само 14 минути. Можеби 2 кг не изгледаат како многу алишта, но тоа се 20 маици! Тоа значи дека ќе бидете подготвени за еден час.

Брановидно движење во барабанот за понежно перење
Перењето може да ја оштети облеката. Затоа има AquaWave® заоблени стаклени врати и специјално дизајнирани лопатки кои брановидно ги движат алиштата во внатрешноста на барабанот, што го прави третманот на облеката понежен и ефектот на перење подобар. Следниот пат кога некој ќе ви даде комплимент за облека и ќе одговорите „Што, оваа стара работа?“, можеби не сте далеку од вистината.

Карактеристики:
• Енергетска класа: A
• Максимална брзина на ротација: 1400 вртежи во минута
• Ниво на бучава: 72 dBA
• ProSmart инвертер мотор
• Висина: 84 cm
• Ширина: 60 ​​cm
• Длабочина: 55 cm
• Технологија на пареа: Steamcure со освежување
• Тип на дисплеј: Дигитален дисплеј
• Тип на конструкција: Самостоен
• Серија на производи: b300
• Напон: 230V
• Фреквенција: 50Hz
• Потрошувачка на вода: 47L
• Потрошувачка на енергија: 47 kWh
• Материјал на барабанот: нерѓосувачки челик
• AquaWave
• XL врати: Beyond XL

Врска:
• Тип на конекција HomeWhiz: Bluetooth
• Преземи програма 1: Програма за мешано перење
• Преземач 2: Пешкир
• Преземач 3: Програма за полнети играчки
• Преземи програма 4: програма за завеса

Карактеристики:
• Функција 1: Предмиење
• Функција 2: Steam
• Функција 3: Брзо+
• Функција 4: Bluetooth
• Подфункција 1: Програма за чистење барабан
• Потфункција 2: Дополнително плакнење
• Под-функција 4: Bluetooth
• Под-функција 6: Антикрес+

Технологии:
• ProSmart инвертер мотор
• Технологија на пареа: Steamcure со освежување
• OptiSense
• Подготвен детергент

Безбедност:
• Заштита за безбедност на децата
• Заштита од прелевање
• Контрола на нерамномерно распоредени алишта
• Автоматско прилагодување на количината на вода

Спецификации

Бренд
Beko

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Капацитет на барабанот
8 kg
Максимална брзина на ротација
1400 RPM

Тежина

Тежина
70 kg
Ширина
600 mm
Висина
840 mm
Длабочина
550 mm

Ананас ID

Шифра на производот
JV5051VJ2P

EAN /   код

EAN /   код
8690842540332
29.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Висока ефикасност, подолга издржливост и помал шум
Не грижете се за вашата сметка за струја секогаш кога ќе ја перете облеката. Благодарение на дизајнот на моторот без четкички, ProSmart™ е заслужен за заштеда на енергија, потивко работење и поголема издржливост - сето тоа на едно место. Така ја користите вашата машина за перење на најдобар начин без големи сметки за струја и грижи.

Совршено чистење за 24 видови дамки
Повеќе не треба да користите бел оцет, сок од лимон и детергент за садови. Имаат место во кујната, а за извалканите алишта ќе се грижи програмата StainExpert™ на вашата машина за перење. Без разлика дали станува збор за кафе, кечап, чоколадо, шминка или крв, StainExpert™ е специјално дизајниран да елиминира 24 различни видови дамки, така што повеќе нема да морате да ги третирате дамките пред да ја перете облеката.

2 кг чисти алишта за 14 минути
Не сите алишта бараат интензивно перење. Понекогаш е доволно кратко миење. Супер кратката програма Xpress од 14 минути ви овозможува да измиете до 2 kg алишта за само 14 минути. Можеби 2 кг не изгледаат како многу алишта, но тоа се 20 маици! Тоа значи дека ќе бидете подготвени за еден час.

Брановидно движење во барабанот за понежно перење
Перењето може да ја оштети облеката. Затоа има AquaWave® заоблени стаклени врати и специјално дизајнирани лопатки кои брановидно ги движат алиштата во внатрешноста на барабанот, што го прави третманот на облеката понежен и ефектот на перење подобар. Следниот пат кога некој ќе ви даде комплимент за облека и ќе одговорите „Што, оваа стара работа?“, можеби не сте далеку од вистината.

Карактеристики:
• Енергетска класа: A
• Максимална брзина на ротација: 1400 вртежи во минута
• Ниво на бучава: 72 dBA
• ProSmart инвертер мотор
• Висина: 84 cm
• Ширина: 60 ​​cm
• Длабочина: 55 cm
• Технологија на пареа: Steamcure со освежување
• Тип на дисплеј: Дигитален дисплеј
• Тип на конструкција: Самостоен
• Серија на производи: b300
• Напон: 230V
• Фреквенција: 50Hz
• Потрошувачка на вода: 47L
• Потрошувачка на енергија: 47 kWh
• Материјал на барабанот: нерѓосувачки челик
• AquaWave
• XL врати: Beyond XL

Врска:
• Тип на конекција HomeWhiz: Bluetooth
• Преземи програма 1: Програма за мешано перење
• Преземач 2: Пешкир
• Преземач 3: Програма за полнети играчки
• Преземи програма 4: програма за завеса

Карактеристики:
• Функција 1: Предмиење
• Функција 2: Steam
• Функција 3: Брзо+
• Функција 4: Bluetooth
• Подфункција 1: Програма за чистење барабан
• Потфункција 2: Дополнително плакнење
• Под-функција 4: Bluetooth
• Под-функција 6: Антикрес+

Технологии:
• ProSmart инвертер мотор
• Технологија на пареа: Steamcure со освежување
• OptiSense
• Подготвен детергент

Безбедност:
• Заштита за безбедност на децата
• Заштита од прелевање
• Контрола на нерамномерно распоредени алишта
• Автоматско прилагодување на количината на вода

Спецификации

Бренд
Beko

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Капацитет на барабанот
8 kg
Максимална брзина на ротација
1400 RPM

Тежина

Тежина
70 kg
Ширина
600 mm
Висина
840 mm
Длабочина
550 mm

Ананас ID

Шифра на производот
JV5051VJ2P

EAN /   код

EAN /   код
8690842540332

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.