0 thumbnail image for GORENJE Правосмукалка Vc 2021 Psbkbu
1 thumbnail image for GORENJE Правосмукалка Vc 2021 Psbkbu
Selected image for GORENJE Правосмукалка Vc 2021 Psbkbu
Selected image for GORENJE Правосмукалка Vc 2021 Psbkbu

GORENJE Правосмукалка Vc 2021 Psbkbu

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
5.900 ДЕНЗаштеда 910 ДЕН
4.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Сина

Опис на производот

• ХЕПА ФИЛТРАЦИЈА: Оваа правосмукалка е опремена со ХЕПА филтер кој елиминира до 99,95% од честичките нечистотија од воздухот, давајќи ви почист и поздрав дом.
• ПРИКЛУЧУВАЊЕ: Со моќен мотор од 2000 W, оваа правосмукалка гарантира ефикасно чистење со правосмукалка и длабоко чистење на сите површини во вашиот дом.
• ДОСЕГ: Благодарение на комбинацијата на кабел и цевка, овој модел има импресивен дофат од 14 m, што ви овозможува лесно да стигнете до секој агол без често менување на позицијата.
• КАПАЦИТЕТ: Големиот волумен на кесата од 3 l значи поретко заменување и повеќе време за уживање во чистотата на вашиот дом
• ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРИДОБИВКИ: Со универзална четка и телескопска цевка од 80 cm, оваа правосмукалка нуди флексибилност и леснотија при чистење на различни површини


Правосмукалката GORENJE VC2021PSBKBU е совршен избор за оние кои бараат сигурен асистент во одржувањето на домаќинството. Со HEPA филтрација која гарантира високо ниво на чистота на воздухот и моќен мотор од 2000 W, оваа правосмукалка ветува темелно чистење. Импресивниот дофат од 14 m ви овозможува без напор да го исчистите секој агол од вашиот дом, додека големиот волумен на торбичката од 3 литри ја намалува потребата од чести замени.

Дополнителните погодности како што се универзална четка и телескопска цевка го олеснуваат чистењето на различни површини, а електронската регулација на енергијата со лизгачко копче ви овозможува да ја прилагодите моќта на вшмукување по потреба. Мекиот старт на моторот и индикаторот за полна торба се практични додатоци кои го прават користењето на правосмукалката уште попријатно.

Благодарение на рачката EasyHandle, движењето на правосмукалката никогаш не било полесно, а автоматското намотување на кабелот ви заштедува време и напор. Гумираните тркала ги штитат вашите подови и ви овозможуваат тивко и лесно да ја движите правосмукалката низ просторијата.

Спецификации

Бренд
GORENJE

Тежина и димензии

Тежина
4.9 kg
Тежина
4.9 kg
Ширина
440 mm
Длабочина
245 mm
Висина
305 mm

Дизајн

Боја на производот
Сина

Технички детали

Капацитет за прашина
3 L
Работен радиус
14 M
Систем за автоматско повлекување на кабелот
Да
Други карактеристики
Tip cevi: Teleskopska Broj točkova: 3 HEPA klasifikacija: Da Indikator napunjenosti posude za prašinu Ručka za nošenje

Изведба

Ниво на бучава
83 dB
Проток на воздух
39 l/s

Ананас ID

Шифра на производот
2M6WFU2FUI

EAN /   код

EAN /   код
3838782071287
5.900 ДЕНЗаштеда 910 ДЕН
4.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

• ХЕПА ФИЛТРАЦИЈА: Оваа правосмукалка е опремена со ХЕПА филтер кој елиминира до 99,95% од честичките нечистотија од воздухот, давајќи ви почист и поздрав дом.
• ПРИКЛУЧУВАЊЕ: Со моќен мотор од 2000 W, оваа правосмукалка гарантира ефикасно чистење со правосмукалка и длабоко чистење на сите површини во вашиот дом.
• ДОСЕГ: Благодарение на комбинацијата на кабел и цевка, овој модел има импресивен дофат од 14 m, што ви овозможува лесно да стигнете до секој агол без често менување на позицијата.
• КАПАЦИТЕТ: Големиот волумен на кесата од 3 l значи поретко заменување и повеќе време за уживање во чистотата на вашиот дом
• ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРИДОБИВКИ: Со универзална четка и телескопска цевка од 80 cm, оваа правосмукалка нуди флексибилност и леснотија при чистење на различни површини


Правосмукалката GORENJE VC2021PSBKBU е совршен избор за оние кои бараат сигурен асистент во одржувањето на домаќинството. Со HEPA филтрација која гарантира високо ниво на чистота на воздухот и моќен мотор од 2000 W, оваа правосмукалка ветува темелно чистење. Импресивниот дофат од 14 m ви овозможува без напор да го исчистите секој агол од вашиот дом, додека големиот волумен на торбичката од 3 литри ја намалува потребата од чести замени.

Дополнителните погодности како што се универзална четка и телескопска цевка го олеснуваат чистењето на различни површини, а електронската регулација на енергијата со лизгачко копче ви овозможува да ја прилагодите моќта на вшмукување по потреба. Мекиот старт на моторот и индикаторот за полна торба се практични додатоци кои го прават користењето на правосмукалката уште попријатно.

Благодарение на рачката EasyHandle, движењето на правосмукалката никогаш не било полесно, а автоматското намотување на кабелот ви заштедува време и напор. Гумираните тркала ги штитат вашите подови и ви овозможуваат тивко и лесно да ја движите правосмукалката низ просторијата.

Спецификации

Бренд
GORENJE

Тежина и димензии

Тежина
4.9 kg
Тежина
4.9 kg
Ширина
440 mm
Длабочина
245 mm
Висина
305 mm

Дизајн

Боја на производот
Сина

Технички детали

Капацитет за прашина
3 L
Работен радиус
14 M
Систем за автоматско повлекување на кабелот
Да
Други карактеристики
Tip cevi: Teleskopska Broj točkova: 3 HEPA klasifikacija: Da Indikator napunjenosti posude za prašinu Ručka za nošenje

Изведба

Ниво на бучава
83 dB
Проток на воздух
39 l/s

Ананас ID

Шифра на производот
2M6WFU2FUI

EAN /   код

EAN /   код
3838782071287
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.