0 thumbnail image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л
1 thumbnail image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л
2 thumbnail image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л
Selected image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л
Selected image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л
Selected image for ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л

ISKRA Правосмукалка за пепел 1000W 20 л

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
3.999 ДЕНЗаштеда 809 ДЕН
3.190ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Црна

Опис на производот

Се користи за чистење на камини, шпорети, скари и оџаци. Одлична за употреба во работилница или домаќинство. Лесна за употреба.

ЗАБЕЛЕШКА: не е наменета за вшмукување на пепел од пелети!

Карактеристики:

 • Напојување: 220-240 V~ / 50 Hz
 • Моќност: 1000 W
 • Кабел: 2м. 
 • IP заштита: IP20
 • Додатоци: крајна цевка за вшмукување 20см., флексибилно црево 1м., филтер што може да се пере
 • Вакуум: 170 mbar / 17 kPa
 • Волумен: 20л.
 • Боја на куќиштето: црна
 • Тежина: 3,54кг.
 • Други забелешки: пепелта што се вшмукуване смее да биде потопла од 40°C

Спецификации

Бренд
Iskra

Тежина и димензии

Тежина
3.54 kg
Тежина
3.54 kg

Дизајн

Боја на производот
Црна

Технички детали

Капацитет за прашина
20 L
Должина на кабелот
2 M
Други карактеристики
Меѓународен заштитен стандард (IP): 20 Должина на црево [см.]: 100 Тежина на пакетот [кг.]: 4.04 Максимален влезен напон [W]: 1000

Изведба

Вакуум
17 kPa

Ананас ID

Шифра на производот
CYRNEAPMQJ

EAN /   код

EAN /   код
3830042565284
3.999 ДЕНЗаштеда 809 ДЕН
3.190ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Се користи за чистење на камини, шпорети, скари и оџаци. Одлична за употреба во работилница или домаќинство. Лесна за употреба.

ЗАБЕЛЕШКА: не е наменета за вшмукување на пепел од пелети!

Карактеристики:

 • Напојување: 220-240 V~ / 50 Hz
 • Моќност: 1000 W
 • Кабел: 2м. 
 • IP заштита: IP20
 • Додатоци: крајна цевка за вшмукување 20см., флексибилно црево 1м., филтер што може да се пере
 • Вакуум: 170 mbar / 17 kPa
 • Волумен: 20л.
 • Боја на куќиштето: црна
 • Тежина: 3,54кг.
 • Други забелешки: пепелта што се вшмукуване смее да биде потопла од 40°C

Спецификации

Бренд
Iskra

Тежина и димензии

Тежина
3.54 kg
Тежина
3.54 kg

Дизајн

Боја на производот
Црна

Технички детали

Капацитет за прашина
20 L
Должина на кабелот
2 M
Други карактеристики
Меѓународен заштитен стандард (IP): 20 Должина на црево [см.]: 100 Тежина на пакетот [кг.]: 4.04 Максимален влезен напон [W]: 1000

Изведба

Вакуум
17 kPa

Ананас ID

Шифра на производот
CYRNEAPMQJ

EAN /   код

EAN /   код
3830042565284
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.