Прочистувачи на воздухот

85 производи

Погледнете ја понудата на најдобри прочистувачи на воздух и одберете модел за вашиот стамбен или деловен простор. Проблемот со загадениот воздух не е само на отворено, туку состојбата надвор се одразува и на воздухот во затворен простор. Прочистувачите се одличен начин да обезбедите квалитетен воздух таму каде што најмногу престојувате.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge icondirekt
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Боја

Погледнете ја понудата на најдобри прочистувачи на воздух и одберете модел за вашиот стамбен или деловен простор. Проблемот со загадениот воздух не е само на отворено, туку состојбата надвор се одразува и на воздухот во затворен простор. Прочистувачите се одличен начин да обезбедите квалитетен воздух таму каде што најмногу престојувате.

Прикажи повеќе

Најдобри прочистувачи на воздух - неопходна грижа за вашето здравје

Квалитетот на воздухот е еден од најважните елементи за добро здравје, но истовремено е и огромен проблем со кој се соочуваме секојдневно. Сепак, сега е лесно да обезбедите чист и квалитетен воздух во домот или во канцеларијата. На Ананас нудиме најдобри прочистувачи на воздух од различни производители кои се дел од неопходната грижа за вашето здравје.

Сите модели функционираат така што помагаат да се отстранат алергените, загадувачите и вирусите од воздухот во просторијата. Така, тој ќе стане поздрав и поквалитетен, а ризиците по вашето здравје помали.

Понудата на Ананас опфаќа најразлични прочистувачи на воздух, кои може да се разликуваат по големината на просторијата за која се наменети. Освен тоа, може да се разликуваат и по своите карактеристики, но и по дополнителните функции.

Одличен апарат за семејства со домашни миленици

Ако обожавате животни и чувате домашни миленици прочистувачите се потреба за вашиот дом. Околу 40% од децата и 30% од возрасните имаат носни алергии често предизвикани од првут домашни миленици.

Со моделите достапни на Ананас лесно ќе го отстраните и првутот и влакната од воздухот, со што може и да се исклучи потребата за дополнителни антиалергенски терапии.

Не се откажувајте од вашите крзнени пријатели поради алергиските реакции на вашето тело, туку обезбедете квалитетен прочистувач и подобрете го квалитетот на воздухот.

Одлично решение за чадот од цигари во вашиот дом

Голем дел од луѓето се пушачи и често е неизбежно домот да мириса на чад од цигари. Дури и да не живеете со пушач, не можете да ги избегнете на фамилијарните ручеци или дружбите со пријателите. Ананас платформата ви нуди најдобри прочистувачи како решение за проблемот.

Обезбедете си дом без мирис на цигари кои го отстрануваат чадот од просторијата. Уживајте со најблиските и поминете ги средбите во добро расположение додека прочистувачот се грижи за квалитетот на воздухот во просторијата. Нарачајте онлајн за да го добиете на вашата адреса!

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.